Buurtborrel luidde Roozendaal uit Door Hans Scheffer De traditionele, gezellige buurtborrel van hartje Overveen op het terras van Roozendaal, markeerde altijd het afscheid van de zomer. Dit jaar was er ook van een ander soort weemoed sprake want de bijeenkomst stond eveneens in het teken van de verkoop van hotel-restaurant Roozendaal. Het was natuurlijk ook een emotioneel moment voor de familie Deken. Als je 17 jaar je ziel en zaligheid erin gelegd hebt, is het een stuk van jezelf en je leven geworden. De beslissing was dan ook niet gemakkelijk. Maar er kwam een aantal dingen samen die de verkoop van het bedrijf plausibel maakte, verklaart de heer Deken. "Ik ben 62, er waren flinke investeringen nodig - waaronder de keuken - en op dat mo ment meldde zich plotseling een serieuze gegadigde die de zaak wilde overnemen. Mijn vrouw en ik hebben er geza menlijk over nagedacht en zijn in overleg met onze dochters tot de beslissing gekomen. Mijn dochters werkten mee in de zaak en hadden wel eens de intentie uitgesproken de boel over te nemen. Maar alles overwegende hebben we in goed overleg besloten toch te verkopen." Het opvallende pand dat uitzicht biedt op de meest verwar rende rotonde van Nederland, herbergt een groot restaurant, een riant terras op het zuiden, tien drie sterren-plus hotel kamers (kortgeleden gerenoveerd) en een vergaderruimte. Maar ook een - voor de koper niet onbelangrijk pluspunt - een zeer ruime parkeerplaats. Kortom, een groot bedrijf om te managen, met z'n 20 medewerkers en een diverse klantengroep, particulier en zakelijk. Roozendaal had veel vaste klanten en bood 's zomers een prettig verblijf voor passanten op het riante terras. Dat terras was ook dikwijls de plek voor recepties en familiefeesten. Deken over die feesten: "Er waren families die hun wijnvoorraad bij ons in bewa- ring gaven. Wij beheerden dan die flessen, zorgden voor tij dige aanvulling, allemaal tegen een bescheiden vergoeding, het zogenaamde kurkengeld". En dan waren er de vaste clubs die in het zaaltje achter, hun bijeenkomsten hielden, zoals de Lions, de Rotary, de Vrij metselaars en Probus. Het pand is en blijft overigens eigendom van de erven van Schooten. In 1993 huurde Deken het pand, na eerst een horecagelegenheid in Amsterdam te hebben ge had. Afkomstig uit Alkmaar, en daar nog steeds wonend, moest hij wennen aan de nieuwe omgeving en het publiek. "Beschaafd, zou ik het willen noemen, beslist geen overmatig drankgebruik en schreeuw party en. Korte broeken kwamen alleen voor op het terras en niet binnen tijdens lunch of diner." Op 1 september ging Roozendaal voor 4 maanden dicht vanwege de drastische verbouwing van interieur en keuken. De verandering van het exterieur bleef beperkt tot het aanbrengen van de oorspron kelijke grote ramen aan de zijde van het terras. De nieuwe eigenaar is eetcafé Loetje en dat betekent een grote verande ring. Want de nieuwe formule - zo heet dat in de horeca- is wel erg verschillend. De expansie van Loetje Maar wie of wat is toch Loetje? Loetje is een vermaard eetcafé in Amsterdam-zuid. Eigenaar en uitbater Loetje Klinkhamer (ooit slager) startte het café, voorzien van een drietal biljarttafels, in 1977. Het werd erg populair vanwege de aparte sfeer die Loetje erin bracht door de klanten met Amsterdamse humor te schofferen. Die klanten vonden het prachtig, bleven lang hangen, en hun opkomende trek werd provisorisch gestild met ballen gehakt. Totdat Loetje het lumineuze idee kreeg biefstukken te gaan bakken vergezeld van friet, sla, brood, extra jus of uien met champignons. Dat bleek mede vanwege de hoge kwaliteit van vlees en Overveen Paf.' Itvanriii! Runz■•mlaal .1. C. vail S'h'.li'ii Café Restaurant Roozendaal, ansichtkaart (foto NHA, collectie Braakman) 34 Ons Bloemendaal, 34e jaargang, nummer 4, winter 20 10

Ons Bloemendaal | 2010 | | pagina 34