Venning somt met enthousiasme de acties met succesvolle afronding op die hem dan ook veel voldoening hebben gegeven: ik denk aan de restauratie van de Wilhelminatoren op het Kopje met het nu zeer instructieve en fraaie bord Twee zielen in één borst ook Wim van Luyken, die in het bestuur van Ons Bloemendaal zat. Hij wist dat ik als planoloog ook belangstelling had voor cultuurhistorie en vroeg me niet tevergeefs of ik interesse had om in het bestuur te komen. Zo'n 3 jaar later klopte toenmalige voorzitter Michiel Spoor bij mij aan om te vragen penningmeester te worden. Ook daar had ik wel oren naar want ik heb altijd wel iets gehad met financiële zaken, vulde ook bijvoorbeeld belastingformulieren in voor anderen." Nomen est omen, zijn naam hielp wellicht ook mee er een succes van te maken. Hoewel het financiële beleid in feite een zaak is van het voltallige bestuur, is de penningmeester uiteraard de eerst aangesprokene. Gevraagd om in letterlijke zin de balans op te maken schemert er voldoening door in zijn antwoord."Eigenlijk is de financiële situatie goed en al die tien jaar stabiel gebleven. Er is op dit moment ook ruimte voor de fraaie nieuwe, wat kostbaarder, vormgeving van het blad. Dat moet ook meer jongeren aanspreken. Want we zijn de laatste tijd iets gezakt in aantal leden. Elke nieuwe bewoner zou moeten kennismaken met het blad, maar de verspreiding is bij de gemeente wat in de benen gezakt." Als penningmeester sta je wat verder af van de concrete activiteiten, maar er zullen toch zaken zijn die ook hem als bestuurslid ook veel genoegdoening hebben gegeven. Echter, Penning wil eerst even wat 16 kwijt hoe hij, om een modieuze term te gebruiken, erin stond. "ik werk met veel plezier als planoloog bij de gemeente Haarlem met een jong team, ben 61 en sta, om het zo maar te zeggen, aan de zijde van de gemeente. Dus heb ik ook te maken met de voortschrijdende juridisering, de ellenlange procedures en de dikke dossiers. Bij Ons Bloemendaal vertegenwoordig je in feite de bewoners en bestrijd je sommige plannen van de gemeente. Dat was wel eens lastig voor me, dat individuele belang tegen het belang van de totale gemeenschap. Probeer maar eens, zoals we in Haarlem gedaan hebben, te voldoen aan de wettelijke eis voor huisvesting van drugsverslaafden. Niet in mijn achtertuin dus. Neemt niet weg dat de overheid wel eens een verkeerde koers vaart. Zie bijvoorbeeld de welstandscommissie die op provinciaal niveau opereert. Kundige mensen, zonder meer, maar als je zelf in West- Friesland woont, heb je natuurlijk geen enkele band met hier. Zo kon die woning bij Belvédère aan de Bloemendaalseweg gebouwd worden, nog los van de administratieve fout van de overheid. Fraai pand maar te groot voor de omgeving. En je zou het ook kunnen hebben over het Marinehospitaalterrein, waarbij we met de actiegroep gelijk zijn opgetrokken. Een groot drama door het ontwerp

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 16