Van de redactie Veel reacties bereikten ons op allerlei manieren over de nieuwe vormgeving van Ons Bloemendaal, de meeste heel positief. We hebben geprobeerd uw opbouwende kritische geluiden te verwerken in het zomernummer dat voor u ligt. Op de jaarvergadering namen alle aanwezigen een extra tijdschrift mee om nieuwe buren, een zoon, dochter of een relatie te interesseren voor het donateurschap van Ons Bloemendaal. Wij hopen van harte dat we kunnen rekenen op een uitbreiding van het aantal donateurs om als stichting te kunnen blijven opkomen voor ons erfgoed van historie, cultuur en natuur. En danIndië. Het verre land waar zovele Nederlanders gewerkt en gewoond hebben en de Indiëgangers die in dit nummer aan het woord komen hebben allen een grote band met Bloemendaal. Het begon allemaal met de families die in Indië fortuin gemaakt hadden en in onze prachtige streek grote huizen lieten bouwen en hier op grote voet leefden. U kunt lezen over Duin en Kruidberg, dat zo'n prachtig onderkomen is geweest. Maar ook kunt u lezen en zien hoe de families Arnold en Stoop, weliswaar op zeer verschillende manieren, verbonden waren met Indië. De taal van dat verre land was Maleis, Reggie Baay en Peter Mingaars zijn beiden experts, u zult genieten van de artikelen, want is taal geen cultureel-historisch erfgoed bij uitstek? Niet alleen de Indiëgangers zelf, maar ook de Bloemendalers van nu worden verrast door de meeslepende manier van vertellen over de geur en de smaak van Indië. Maar we weten allemaal dat er ook veel verdriet is onder Indiëgangers, het paradijs werd voor velen een Jappenkamp en kon ook niet in het Bloemendaal van na de oorlog voortbestaan. Herinneringen van inwoners van Bloemendaal zijn opgetekend, u leest erover omdat het niet mag worden vergeten. U ziet een tijdschrift vol persoonlijke verhalen, wij zijn blij dat zoveel mensen deze voor ons wilden opschrijven. De redactie hoopt dat u het zomernummer met plezier zult lezen, Paulanha van den Berg-Diamant, Christine van Meer-Waller, Rosemarij Schotte, Gert-Jan van Setten en Inge de Wilde Met dank aan Hans Scheffer 4

Ons Bloemendaal | 2011 | | pagina 4