Bezoek Huis te Vogelenzang donderdag 7 juni lÖêl het zicht reikt-red.) voert vanaf het huis naar de duinen. Duidelijk wordt ook waar het verval heeft toegeslagen en wat dringend restauratie behoeft. De eeuwenoude muur rondom de groentetuin, een druivenkas en de negentiende eeuwse orchideeënkas staan er niet goed bij. Alleen de warme kas uit 1820 waar vroeger azalea's werden gekweekt, wordt op dit moment hersteld. Stenen van de oude tuinmuren van zowel het huis als van Teylingerbosch zijn in deïweede Wereldoorlog gebruikt om een startbaan, deels nog zichtbaar, voor V2's op het terrein te bouwen. Behalve met de herten zullen de bezoekers misschien ook kennis kunnen maken met dieren als eekhoorns, spechten, vlinders en kikkers.Tijdens ons bezoek in februari overheersten de sneeuwklokjes maar in juni zal de flora met vele stinzenplanten zeker rijker zijn geschakeerd. Soms verhuurt de familie Barnaart enkele stijlkamers in het huis voor een trouwpartij of diner. Voor wie zich echt in de achttiende eeuw wil wanen! Verzamelen: 19.30 uur aan de voorzijde van Huis te Vogelenzang, Bekslaan 14, Vogelenzang. Wij worden buiten, aan de voorzijde van het huis, ontvangen door de dames Barnaart met een kopje koffie. Terwij! u kunt genieten van het prachtige uitzicht vanaf dit punt richting Vogelenzang, vertelt Mieke Wilmink, die deze rondleiding zal leiden, ons alvast iets over de geschiedenis van het landgoed. Vervolgens bezichtigen wij, vanuit de hal, de mooie stijlkamers van het huis en leidt Mieke ons verder door de tuin direct om het huis en, als de tijd en het licht het toestaan, verder over het landgoed. Einde: 21.30 uur. Eigen bijdrage: 5 euro Max. aantal deelnemers: 25 Opgeven bij: Fieke van Hulst activiteiten@onsbloemendaal.nl of via tel.nr. 023 5258694 Opgeven voor de excursies is verplicht. De eigen bijdrage wordt gebruikt om eventuele onkosten te vergoeden. Wat over is wordt gedoneerd aan het restauratieproject. Daarnaast zal een bedrag van 250 euro gedoneerd worden aan Huis te Vogelenzang voor restauratie van de oude glazen kas. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012 11

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 11