Bezoek landgoed Belvedère zaterdag 7 april 2012 1996) vertelde hij dat hij één keer - op Soestdijk - inderdaad had mogen koken voor de koningin en dat hij op Belvedère eens filmster Audrey Hepburn, die van moederszijde geparenteerd was aan de familie Smidt van Gelder, onder de gasten telde. De grote verandering voor het huis volgde in 1982, toen de Van Gelders de buitenplaats verkochten. In plaats van één eigenaar kwamen er vijf en het huis werd in appartementen gesplitst.Tijdens de verbouwing brak er op de bovenverdieping een grote brand uit. Een catastrofale gebeurtenis die een ingrijpende restauratie van het dak noodzakelijk maakte. Nog lang hebben de nieuwe eigenaren op weg naar hun werk gebruik gemaakt van het Borski-trapje om snel bij station Overveen te komen. Na de renovatie van het trapje is dat niet meer mogelijk. De familie Van Gelder had bedongen dat kok Jansen zolang hij wilde met zijn gezin kon blijven wonen in een van de dienstwoningen aan de voorkant van het terrein, naast het toegangshek. Bij zijn vertrek op hoge leeftijd zijn de huisjes enkele jaren geleden verkocht en tot veler verdriet vervangen door een hoge twee-onder-eenkap woning. Het landhuis zelf is inmiddels beschermd tegen sloop. In 2010 werd het als historische buitenplaats aangewezen en op de rijksmonumentenlijst geplaatst. Wie op 7 april het landschapspark - ingang Bioemendaalseweg 244 Overveen - wil bezoeken kan zich aanmelden. Een prachtige gelegenheid om te genieten van de oude bomen en de vele stinzenplanten, zoals bosanemonen, winterakonieten en salomonszegel. En van het gazon met molshopen! Verzamelen: 10.30 uur bij restaurant Klein Centraal (station Overveen). Gert Jan van Setten zal tijdens een kopje koffie een korte inleiding geven over landgoed Belvedère. Vervolgens wandelen we naar Belvedère. Ynske Meyjes, één van de bewoonsters van Belvedère, zal ons rondleiden over het landgoed. Het landgoed heeft een prachtig glooiende tuin met grote bomen, restanten van een ijskelder en van een chrysantenkas, kijkt uit over een oude kwekerij en grenst aan landgoed Vaart en Duin en aan de Brouwerskolk. Het is een unieke gelegenheid om dit landgoed te mogen bezichtigen. Wij raden u aan om stevige schoenen aan te trekken. Deze rondleiding is minder geschikt voor mensen die niet zo goed ter been zijn. Einde: 12.00 uur Eigen bijdrage: 5 euro Max. aantal deelnemers: 25 Opgeven bij: Fieke van Hulst activiteiten@onsbloemendaal.nl oftel.nr. 023 5258694 14 www.onsbloemendaal.ni nr. 1 voorjaar 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 14