gjgsgfe Mevrouw Blom, echtgenote van de heer Blom, oprichter van verzekeringsbedrijf Blom en Van derAa, op het terras In 1929 verkoopt Van Marwijk Kooy het gehele terrein aan het echtpaar Blom. Door het samengaan van meerdere percelen werd het terrein een landgoed dat van de huidige Den Texlaan tot en met een groot eikenbos aan de Oosterduinweg liep. De heer en mevrouw Blom brachten de villa weer tot één geheel met 20 kamers. Zij bouwden een stenen kas in de tuin en vergrootten het huis aan de zuidzijde. Om het huishouden te kunnen bestieren hadden zij o.a. een chauffeur, tuinman en een Duitse huishoudster (wegens een drankprobleem later ontslagen) in dienst. Blom was oprichter van het verzekeringsbedrijf Blom en Van der Aa.Tot recent was de naam van het bedrijf duidelijk zichtbaar op de overkapping van het Centraal Station in Amsterdam. De voormalige chauffeurswoning aan de Oosterduinweg heeft een rieten dak en is in dezelfde steen gebouwd als Eykengaerde. Op de muur bij de ingang staat de naam van het hoofdhuis in het steen duidelijk zichtbaar gegraveerd. Muller vertelt dat mevrouw Blom graag orchideeën kweekte in de grote stenen kas. Dochter Blom, die later in Australië is gaan wonen, werd indertijd door de chauffeur in een Rolls Royce naar de Vondelschool gebracht. Hetgeen zij verschrikkelijk vond en dat door medescholieren en de omgeving niet onopgemerkt bleef! Een chalet in het eikenbos werd haar cadeau gedaan op haar tiende verjaardag. Het was een volwaardig huis, dat Blom graag voor zijn jachtpartijen gebruikte. De jonge hulp van de tuinman was Van Iperen, de vader van de huidige fotograaf van o.a. Ons Bloemendaal, Cor van Iperen. De voortuin van villa Eykengaerde ligt lager dan de weg en is indertijd uitgediept omdat er een sloot liep die o.a. uitkwam op een vijver. Als er ijs was en er geschaatst kon worden, hing de familie Blom lampions op en werd er op de grammofoon muziek gespeeld. In de Tweede Wereldoorlog wordt de villa door de Duitsers 20 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 20