In Memoriam 1. Het decembernummer was gewijd aan J.P. Thijsse. Helaas is bij een aantal exemplaren iets mis gegaan. Mocht u zo'n exemplaar hebben ontvangen, kunt dit via het contactformulier op de website doorgeven. Als u uw naam en adresgegevens invult, sturen wij u zo snel mogelijk een nieuw exemplaar. 2. De heer Ekke Wolters heeft de prachtige foto op de voorpagina van hetThijssenummer gemaakt, dat is niet vermeld en dat had natuurlijk moeten gebeuren. Het beeld van Thijsse in zijn winterse tuin maar met de belofte aan een zonnig voorjaar is knap gefotografeerd, waarvoor onze hartelijke dank. Red. '"'iaëpysl lip Door Peter de Natris Op 26 januari j.l. is Cornelis Wilhelmus Derk Vrijland overleden. Zoals een kennisgeving het uitdrukte: rustig ingeslapen in zijn eigen vertrouwde omgeving. Hij werd vijfennegentig jaar - een leeftijd die hij waarschijnlijk als 'aartsvaderlijk' betiteld zou hebben. Zo immers uitte hij zich toen zijn vader op bijna dezelfde leeftijd door de dood werd weggenomen. Zijn hoogbejaardheid en het feit dat hij zijn hele leven ononderbroken in Overveen heeft gewoond zijn gewoonlijk niet direct aanleiding hem in dit tijdschrift te gedenken. Hij is echter een bijzonder mens gebleken door zijn publicaties op het terrein van de streekgeschiedenis. Met name betreffen deze de historische achtergronden van landgoederen en buitenhuizen, de eigenaren en bewoners ervan, de relaties die men onderling onderhield, hun levensloop en hun wel en wee. Met zijn talent om telkens ook de maatschappelijke achtergrond erbij te betrekken, is zijn inbreng in mening Jaarboek van de Historische Vereniging Haerlem en aan een tiental afleveringen van ons tijdschrift voor onze kennis van het culturele erfgoed van Zuid Kennemerland zeer hoog te achten. Dit laatste is aanleiding in een van de komende nummers aan zijn leven en werk meer uitvoerig aandacht te schenken. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012 31

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 31