Lezersaanbieding Landje van De Boer De Vrienden van de Dorpskerk te Bloemendaa! hebben een boek uitgegeven over de stichting van de Dorpskerk en het totstandkomen van de ramen. Auteur is de historicus en organist dr. Jaap den Hertog. Donateurs van Stichting Ons Bloemendaal kunnen dit boek met korting bestellen voor 17,50, U kunt het boek bestellen door het overmaken van 17,50 op rekening 73 28 688 t.n.v. Vrienden van de Dorpskerk te Bloemendaal en VERMELDING van uw naam, adres en huisnummer. Voor inwoners van Bloemendaal en omstreken zorgen wij dat u het boek zonder portokosten in de bus krijgt. In de Bloemendaalse boekhandel en bij Papyrium is het boek te koop voor 19,50. De Hartenlustschool hield tijdens de jaarlijkse jongerenraad op het gemeentehuis een hartstochtelijk pleidooi voor de aanleg van een houtoven op het Landje. Met de slagzin 'lekker naturel'sleepten de leerlingen voor het Landje 1500 in de wacht om dit voorstel ook daadwerkelijk uit te voeren! Op tweede Paasdag, maandag 9 april, is het Landje open van 11.00 tot 15.00 uur. We verwachten dat tegen die tijd een goed deel van de massa's bolletjes die we in het najaar hebben geplant zullen bloeien en we stellen ons voor dat het dan heerlijk toeven is op het Landje voor een paasbrunch. Je kunt zelf met een picknick langskomen, maar er zullen ook paselijke heerlijkheden te verkrijgen zijn. Denk behalve aan ei ook aan een muffin, een kop soep, een punt quiche en appelsap. We vermoeden dat ook de paashaas iets zal verstoppen op het Landje. Met de drukke agenda's van de moderne kinderen in het achterhoofd kondigen we nu alvast aan dat het Landje in mei start met een kindertuinclub voor kinderen vanaf negen jaar. Op vijf donderdagmiddagen (10 mei, 24 mei, 7 juni, 21 juni en 5 juli) van 16.00 tot 17.30 uur gaat Anneke de kinderen leren wat erbij komt kijken om groenten en bloemen te kweken: van zaaien tot oogsten en plukken, en alles ertussenin, zoals wieden, verspenen, water geven en schoffelen. En wie weet gaan we uitproberen of het verschil maakt om te praten tegen de planten... In ieder geval gaan we de laatste keer gezamenlijk een lekker zomers maaltje koken van zelf geoogste lekkernijen. Kosten: 40 per kind. Voor 10 kunnen vaders en moeders (ooms, tantes, opa's, oma's) ook aanschuiven op 5 juli, en broertjes of zusjes eten voor 5 mee. Met een Vriend van het Landje in de familie 25 korting voor de hele familie. Aanmelden via: tuinclub@landjevandeboer.nl. Met ingang van 18 maart is het Landje elke zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012 33

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 33