Jaarverslag 2011 2011 stondvoor Ons Bloemendaal in het teken van vernieuwing. De facelift van ons tijdschrift een fraaie banner en een wervende folder zorgden voor een groeiende belangstelling voor onze stichting. Daarnaast was 2011 ook het jaar van de voorontwerpbestemmingsplannen voor drie van de vijf dorpskernen. Tijdschrift Bestemmingsplannen Bestuur Lezingen en andere activiteiten Door Marion van Bussel Vorig jaar onderging ons tijdschrift een metamorfose. Nicole Post Design maakte een prachtig ontwerp met twee kleurendruk waardoor het tijdschrift een meer eigentijdse vormgeving kreeg. Door snel en doortastend te reageren, slaagde de redactie erin het eerste nummer in 2011 al direct in de nieuwe stijl te presenteren. De meeste reacties waren lovend. Ook het Haarlems Dagblad prees onze'glossy'. Er verschenen dat jaar een algemeen nummer en drie nummers met een thema. Het themanummer over Nederlands-lndië maakte veel los. Donateurs mailden of belden ons met soms emotionele verhalen. Ook commercieel was het een succes. Er werden zo'n honderd losse exemplaren verkocht. Het najaarsnummer stond in het teken van de Open Monumentendagen en het thema herbestemming. Het winternummer tenslotte, was gewijd aan Jac. P.Thijsse. Vanwege de grote belangstelling werd een extra grote oplage gedrukt. Het zal iedereen duidelijk zijn dat de redactie in 2011 een bijzondere prestatie heeft verricht. Het afgelopen jaar heeft Stichting Ons Bloemendaal uitvoerige inspraakreacties ingediend op de voorontwerpbestemmingsplannen voor Vogelenzang, Aerdenhout en Bloemendaal. Omdat de cultuurhistorie tegenwoordig moet worden vastgelegd in bestemmingsplannen, was het zaak hier extra aandacht aan te besteden. Met hulp van Ina Mostert, lid van onze adviescommissie, stelden wij een lijst op van panden en andere objecten die naar onze mening in Vogelenzang bescherming behoeven. De gemeente liet ons weten dat deze lijst niet zonder nadere beleidsanalyse kan worden overgenomen maar dat zij na 2013 za! bezien in hoeverre het aspect cultuurhistorie nader kan worden uitgewerkt. Het feit dat de cultuurhistorie onvoldoende is ingebed in de bestemmingsplannen, baart de Stichting Ons Bloemendaal grote zorgen. Bij onze reacties op de voorontwerp bestemmingsplannen voor Aerdenhout en Bloemendaal, werden wij geholpen door Jet Slagter, eveneens lid van onze adviescommissie. Op deze reacties heeft de gemeente nog niet inhoudelijk gereageerd. Tijdens de jaarvergadering namen wij afscheid van onze penningmeester Rob Penning, die zich dertien jaar lang voor Ons Bloemendaal heeft ingezet. Als nieuwe bestuursleden werden officieel ingeschreven: Roel van Aalderen als groendeskundige en Gerard Kesler als penningmeester. Het bestuur bestaat nu uit acht leden. Hun namen vindt u in het colofon van Ons Bloemendaal. Op de jaarvergadering die op 4 april plaats vond in de Dorpskerk van Bloemendaal, hield Jaap Den Hertog een lezing over de glas-in-lood- ramen in de kerk. Wim Post ontving de Kleine Ereprijs vanwege zijn vele publicaties over de geschiedenis van Bloemendaal. Caroline Ie Poole nam afscheid als redactielid. De Stichting Vrienden van de Dorpskerk kreeg vanwege het 375-jarig bestaan van de Dorpskerk van ons een donatie ten behoeve van het onderhoud van de kerk. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012 5

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 5