Afgeronde en lopende projecten Monumentenzorg en bescherming cultureel en natuurlijk erfgoed Op de Bloemendaalse Jaarmarkt was Ons Bloemendaal voor de derde keer met een eigen stand aanwezig. Met een opvallende banner en folders in onze nieuwe huisstijl hoopten we nieuwe donateurs te trekken. Dat lukte. Het resultaat was ca. 30 aanmeldingen waarbij ook de fraaie vormgeving van het tijdschrift een rol zal hebben gespeeld. Ons Bloemendaal organiseerde ook dit jaar weer de Open Monumentendagen in de gemeente. Onze stichting is nauw betrokken bij het herstelplan voor het Bloemendaalse bos. Het afgelopen jaar is het oorspronkelijke padenverloop hersteld en is een informatiebord geplaatst. Bestuurslid Roel van Aalderen en twee leden van de adviescommissie, Wenda Stoffel en Wim Post, maken deel uit van de klankbordgroep die de gemeente hierin van advies dient. Zij zorgen ervoor dat niet alleen ecologische maar ook cultuurhistorische aspecten worden meegewogen. Wij volgden aandachtig de plannen met betrekking tot Euphrasia en zullen dat ook dit jaar blijven doen. Samen met andere betrokkenen spannen wij ons in om tot een verantwoorde oplossing te komen voor de geplande verbinding van de N205-N206. De voorliggende plannen vormen een ernstige bedreiging voor het binnenduingebied en de historische geestgronden. Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Onze Lieve Vrouwe Tenhemelopneming kerk in Vogelenzang heeft Ons Bloemendaal als jubileumgeschenk de Latijnse teksten in de kerk getranscribeerd en vertaald. De teksten zijn in geplastificeerde vorm aan de kerk aangeboden. Op 24 november vond in aanwezigheid van burgemeester Nederveen de feestelijke onthulling plaats van het Borski-trapje in Overveen. Het trapje, dat een verbinding vormde tussen het landgoed Belvédère en het perron van Overveen, is op initiatief van Stichting Ons Bloemendaal door ProRail gerestaureerd. Ons Bloemendaal heeft het informatiebord aangeboden. Het afgelopen jaar overlegden wij met de gemeente over een geschikte ruimte voor ons archief en onze documentatie. Het ziet ernaar uit dat dit het komend jaar gerealiseerd gaat worden. Ons Bloemendaal heeft ook dit jaar weer met de gemeente overlegd over de monumenten in de gemeente. Ook werden gesprekken gevoerd met de fracties van de drie grootste politieke partijen. Wij vroegen met name aandacht voor de tekort schietende bescherming die het bestemmingsplan beschermd dorpsgezicht biedt. Op verzoek van de gemeente zullen wij criteria formuleren voor het behoud van te beschermen objecten die na 1950 zijn gebouwd. Ook zal Ons Bloemendaal onderzoeken of er initiatiefnemers te vinden zijn die zich willen ontfermen over de in slechte staat verkerende folly( bouwwerk zonder nuttige functie, met als enige doel de toeschouwer te plezieren, red) bij de Boekenroodeweg 41 Al jarenlang heeft Ons Bloemendaal er bij de gemeente op aangedrongen dat de grenspaal 6 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 6