Ons Bloemendaal Open Monumentendagen 2011 En tenslotte De familie Zocher, voor uw park- en tuinontwerpen Wat hebben de Haarlemmerhoutde vuurtoren van Eg mond aan Zee, het Amsterdamse Vondelpark en de tuinen van Paleis Soestdijk gemeen? Dat ze, net als begraafplaats Westerveld in Driehuis, het Victorie park in Alkmaar en tal van andere bekende negentiende-eeuxvse parken, tuinen en villawijken werden ontworpen door de beroemde Haarlemsefamilie Zocher. --'i c - Wonen in Stoop's Bad tl -Mannen die farooi ilteij) tl - Mannen die brood zienin monumenten - Van politiebureau totsupenmirkt tibou»' eiireiiiiwiterkelileri-De spoorfeaa van Saxenburg weer op een zichtbare plaats in het Bloemendaalse bos komt te staan. Eindelijk is dit gerealiseerd en staat de paal weer op openbaar terrein. Wij dienden een zienswijze in tegen de bouwaanvraag m.b.t. het voormalig postkantoor aan de Bloemendaalseweg 37-39. Hierbij zou met name het vooraanzicht van dit gemeentelijk monument ernstig worden aangetast. Op de Open Monumentendagen van 10 en 11 september waren 15 Bloemendaalse monumenten opengesteld. Het thema was'Herbestemming: nieuw gebruik oud gebouw'. De opening vond plaats in de boerderij van Elswout die op herbestemming wacht. Burgemeester Nederveen en een deskundige van Staatsbosbeheer spraken de aanwezigen toe. De opengestelde monumenten trokken zo'n 2.000 bezoekers. Ons Bloemendaal organiseerde ook de Open Monumentendagen voor kinderen. Op vrijdag 9 september bezochten leerlingen van groep 7 en 8 van de Sparrenbosschool in Bennebroek, de SAB in Aerdenhout en de Bornwaterschool in Bloemendaal respectievelijk de rk kerk in Vogelenzang, de Antonius van Paduakerk in Aerdenhout en de Dorpskerk in Bloemendaal. Ook het afgelopen jaar hebben weer velen het werk van Ons Bloemendaal gesteund. Via onze website - die wij het komend jaar hopen te vernieuwen - weten belangstellenden ons te vinden. Ondanks de crisis mogen wij ons verheugen in een harde kern van trouwe donateurs. Er was zelfs sprake van een lichte stijging zodat we nu op ca. 1.300 donateurs kunnen rekenen. Dankzij hen en met hulp van de leden van de adviescommissie en oud-bestuursleden hebben wij ons weer kunnen inzetten voor het behoud van onze mooie omgeving. Een van onze donateurs maakte een index van alle jaargangen van het tijdschrift zodat we vragen van belangstellenden sneller kunnen beantwoorden. En van verschillende donateurs kregen we waardevolle schenkingen. Zoals een album met ansichtkaarten uit de collectie Van Emmerik en een aantal verzamelbanden met documentatie en ansichtkaarten over Overveen. Wij zullen er goed voorzorgen. Joan Patijn-Bijl deVroe vertelt over drie generaties landschapsarchitecten en hun werk in en rond Haarlem op de Jaarvergadering. De ontwerpen van de Zochers zijn op allerlei plaatsen terug te vinden in Nederland. Maar nergens zijn hun sporen zo tastbaar aanwezig als in en rond hun woonplaats Haarlem. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 vooriaar 2012 7

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 7