OproepReactieMededelingen Verslag bezoek landgoed Belvedere op zaterdag 7 april 2012 Op een frisse droge paaszaterdag verzamelden zich 25 donateurs van Ons Bloemendaal bij restaurant Klein Centraal (station Overveen) voor een bezoek aan landgoed Belvedere. Gert Jan van Setten gaf een interessante inleiding over de historie van Belvedere. Gert Jan vertelde onder meer dat de toenmalige eigenaar Willem Borski III bij de verkoop van de grond van station Overveen per servituut liet vastleggen dat er geen gelagkamer zou komen. De berijders van de wachtende koetsen moesten daarom hun heil zoeken bij Café Sligting. Desalniettemin smaakte de koffie ons goed op het station! Met bewoonster Ynske Meyes van Belvedere wandelden we naar het landgoed. We waren meteen onder de indruk van de prachtige glooiende tuin met grote bomen. We bewonderden het huis: hoe mooi gelegen en hoe fraai de verhoudingen van het pand. Hoe leuk om daar te zijn omdat je het huis vanaf de Bloemendaalseweg niet ziet liggen, maar wel altijd het toegangshek passeert. We wandelden via de moestuin helemaal naar de achterkant van het terrein dat aan het Brouwerskolkje grenst. Uniek om het Brouwerkolkje van een geheel andere kant te zien. Het prille groen gaf ons genoeg gelegenheid door het bos heen te kijken. Je kreeg een mooie blik over de kwekerij en de renbaan van het aangrenzende landgoed Vaart en Duin. Het was af en toe oppassen om bosanemoontjes en ontluikende bodembedekkers niet te beschadigen. Bij de resten van de ijskelder en de chrysantenkas namen we dankbaar afscheid van Ynske. ledereen was enthousiast over de rondleiding. Ynske beloofde volgend jaar weer een rondleiding voor Ons Bloemendaal te willen verzorgen! Van links naar rechts: Elsbeth van Olffen, Ynske Meyes, Saskia Vervelden Gert Jan van Setten. 34 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 34