OproepReactieMededelingen Groen van Toen Woestduin Enkele jaren voorde tweede wereldoor log, heeft mijn moeder als jong meisje op Woestduin in Vogelenzang gewerkt, in de keuken. Er zitten uit die periode nog enkele foto 's in haar album, waaronder de foto van het hoofdgebouw. Naar ik aanneem hetzelfde Woestduin als van uw artikel over Jan Steenkist in het vorige nummer. Bou Kroon Rectificatie Met belangstelling heb ik weer het jongste, fraaie nummer van 'Ons Bloemendaal'gelezen. Mij viel hierbij op dat in het artikel 'Alle monumenten in een boek'door Gert Jan van Setten de naam van de verantwoordelijke fotograaf achterwege is gelaten. Naast de onmiskenbaar waardevolle tekstbijdragen van Wim Post verdient naar mijn mening ook fotograaf Cor van iperen te worden vermeld. Hij heeft immers een essentiele en onmisbare bijdrage aan het boek geleverd, zonder welke beelden de lezer visuele informatie zou zijn onthouden. Op zaterdag 8 en zondag 9 september worden in het hele land weer de Open Monumentendagen gehouden, nu met als thema Groen van Toen. De Stichting Open Monumentendag wil hiermee aandacht vragen voor de vele groene monumenten die ons land rijk is. Dit zijn niet alleen buitenplaatsen en landgoederen maar ook hofjes, begraafplaatsen, plantsoenen, villaparken en kloostertuinen. De Stichting Ons Bloemendaal heeft de beheerders van een aantal 'groene' monumenten in onze gemeente bereid gevonden om mee te doen. Het volledige programma staat nog niet helemaal vast maar er zijn dit jaar gelukkig veel nieuwe deelnemers. Op Park Brederode kunt u worden rondgeleid door park- en boomdeskundigen. In het Bloemendaalse Bos zal uitleg worden gegeven over het historische padenplan, de begraafplaats aan de Bergweg zal op zondag de aula openstellen, en Landschap Noord- Holland biedt rondleidingen aan op Leijduin, Woestduin en Vinkenduin. Op 8 september zal wethouder Annemieke Schep in Thijsse's Hof de opening verrichten. Verdere informatie kunt u vinden in de brochure die half augustus zal worden verspreid en op www.openmonumentendag.nl en www.onsbloemendaal.nl. Woestduin Cees R.A. Vlaskamp schreef het volgende: www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2012 35

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 35