Schenkingen De bijdrage voor het donateurschap is, hoewel velen van u iets meer overmaken dan de minimum bijdrage, net genoeg om de kosten van het tijdschrift en lopende zaken te bekostigen. Van hetgeen overblijft doen wij kleine donaties aan projecten die passen binnen onze doelstelling. Als bestuur hebben wij nooit veel aandacht besteed aan de mogelijkheden die de stichtingsvorm biedt om de financiële middelen te verruimen en daarmee de activiteiten uit te breiden. Als bestuur stuiten wij echter regelmatig op zaken waar wij best iets mee zouden willen doen maar waar ons de financiën voor ontbreken. Wij denken hierbij bijvoorbeeld aan: restauratie van objecten (zie het restauratieproject 2012 elders in het blad), uitgeven of ondersteunen van uitgifte van boeken over de historie of natuur van onze gemeente, het ondersteunen of initiëren van onderzoek. Het 35-jarig lustrum lijkt ons een mooie aanleiding om als bestuur, samen met onze donateurs, mogelijkheden te zoeken en zo nog beter onze doelstelling, behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en directe omgeving, een extra impuls te geven. Hoe kunt u ons helpen: 1Doe een gift 2. Schenk met belastingvoordeel 3Gift in testament 4. Geef een donateurschap cadeau Waar kunt u met giften en schenkingen terecht. Uw gift wordt gebruikt om projecten als bovengenoemd te realiseren. Het is misschien ook een idee om bij verjaardagenjubilea etc. een cadeau in de vorm van een gift voor de Stichting Ons Bloemendaal te vragen. De Stichting Ons Bloemendaal bezit al enige jaren de zogenoemde ANBI-status. Dit betekent dat u de schenking kunt aftrekken van uw belastbaar inkomen indien u een periodieke schenking doet voor minimaal 5 jaar. Deze schenking moet wel worden vastgelegd in een notariële akte. De fiscus betaalt hierbij een gedeelte van uw schenking. Vindt u het een goed idee om ook na uw leven van betekenis te zijn voor het behoud van het erfgoed van historie en cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal dan kan dat door de Stichting Ons Bloemendaal als begunstigde of mede- erfgenaam in uw testament op te nemen. Door de ANBI-status hoeft over deze gift geen erfbelasting betaald te worden. Dit testament moet door een notaris zijn opgemaakt. Het is natuurlijk ook heel belangrijk dat het aantal donateurs op peil blijft en liefst uitgebreid wordt. Hoe meer donateurs wij hebben hoe meer gewicht onze mening of bemoeienis in de schaal legt. Op dit moment hebben wij ongeveer 1.300 donateurs. De gemiddelde leeftijd is redelijk hoog. Mensen hebben vaak als zij ouder worden met meer vrije tijd, ook meer oog en waardering voor hun omgeving. Wij blijven er toch naar streven om jongere donateurs binnen ons bestand te krijgen. Dus doe uw nieuwe buren, kinderen of vrienden een jaar donateurschap cadeau. U kunt hiervoor gebruik maken van de aanmeldinqskaart in het blad. Giften kunnen worden overgemaakt op Rabo rek. nr. 3316.486.429 tnv Stichting Ons Bloemendaal ovv gift. Wilt u geven of schenken met belastingvoordeel, of heeft u hier vragen over, neem dan contact op met onze penningmeester G.W. Kesler. tel.nr. 023-5263650 ofgw.kesler@gmail.com. Indien u zelf ideeën heeft voor een leuk project waar u uw gift of schenking aan wilt verbinden, wilt u dat uw gift of schenking gebruikt wordt voor een specifiek doel of heeft u vragen over giften of schenkingen dan kunt u ook terecht bij onze penningmeester. Informatie over schenken aan een ANBI vindt u ookonderwww.schenkservice.nl www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 37