Pompejaanse bank Duinlust Restauratieproject Ons Bloemendaal Hetjaar zoiz waarin wij als Stichting Om Bloemendaal 35jaar bestaanwillen wij graag aangrijpen om met elkaar iets tot stand te brengen. Tweeduizendtwaalf is uitgeroepen tot jaar van de Historische Buitenplaats j daarom hebben wij gekozen voor een project dat bij dit thema past. Door Elsbeth van Olffen Op het landgoed Duinlust, gelegen aan de Duinlustweg tussen Overveen en Aerdenhout, bevinden zich meerdere objecten, alle rijksmonumenten, die al enige tijd wachten op restauratie. In 2008 is in opdracht van Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het landschapspark rond het huis, onderzocht hoe dit park en de objecten die zich in het park bevinden, gerevitaliseerd zouden kunnen worden. Deze opdracht heeft geresulteerd in een grondige studie waarin voor alle afzonderlijke onderdelen de historie is onderzocht en precies wordt aangegeven, inclusief kosten, hoe de monumenten kunnen worden opgeknapt. Helaas is op dit onderzoek geen vervolg gekomen en wacht het park nog steeds op een opknapbeurt. Een van de te restaureren objecten is de zogenoemde Pompejaanse bank. Over het begrip Pompejaanse bank in het algemeen leest u op de volgende pagina. Het is een van de kleinere objecten en daarom voor ons, dachten wij als bestuur, een mooi project om met hulp van onze donateurs te restaureren. De restauratiekosten zijn geschat op 30.000 euro en zijn onderverdeeld in 6 stappen: 1 Voorbereiding: werkomschrijving/bestek maken, vergunning aanvragen 2 Omgeving: bomen snoeien, grond aanvullen 3 Grond rond de bak afgraven, restauratie stenen bank volgens werkomschrijving 4 Aanplant taxus, voorplein voorzien van half-verharding, afwerken terrein 5 Historische bank plaatsen 6 Pilaren/vazen aanschaffen/plaatsen Mwmaw|i -vp*. |1 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2012 5

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 5