mÈÈm Wouter C. Hamdorff (1890-1965) plpgv* Q Stichting Schapenduinen via een openbare veiling het oostelijke gedeelte van Schapenduinen voor 90.000 gulden. In het koopcontract is opgenomen dat er op deze grond nooit een ziekenhuis, sanatorium of krankzinnigengesticht mag worden gebouwd. De verkoop van het stuk grond dat tot dan toe wandelgebied is, houdt de gemoederen in de gemeente behoorlijk bezig, zo blijkt uit het volgend citaat uit het Bloemendaalsch Weekblad van 23 februari 1918: 'Het gerucht, dat reeds voor geruimen tijd in omloop was, en waarover wij te dezer plaatse reeds vroeger een en ander meedeelden, n.l. dat de Schapenduinen, eigendom van den heer Teding van Berkhout, door dezen heer zouden verkocht worden, wordt thans tot werkelijkheid. Notaris Wil kens zal deze schoone plek gronds, die ongeveer 12 H.A. groot is, in veiling brengen, vermoedelijk in de maand Maart reeds. Moge de verkoop in elk geval zoo uitvallen, dat dit prachtige stuk natuur ongerept blijve. Dit gedeelte Schapenduinen ligt langs de Krullenlaan en het publiek mocht er alleen wandelen met een wandel kaart. Het is nog mooier dan de anderen gedeelten die aan den Meerenbergschen weg liggen. Een kleine z.g. schaapskooi ligt op het terrein, herinnering aan het oud bedrijf, daar uitgeoefend, en waaraan deze prachtige duin- en boschpartijen hun naam ontleenen. De terreinen worden in hun geheel geveild.' in 1928 koopt Jacob Bierens de Haan nog zeven hectare maar hij verkoopt ook weer een deel van zijn bezit aan de gemeente. Die bouwen 65 woningen op deze grond, het huidige Duinlustpark. Na de koop van het tweede stuk grond laat Jacob Bierens de Haan een groot landhuis ontwerpen door de in Laren geboren architect Wouter Christiaan Hamdorff. Deze hielp als jonge jongen veel in het logement de Vergulde Postwagen van zijn oom Jan. In die tijd werd Laren ontdekt door schilders als Jozef Israels, waardoor er veel kunstenaars bij oom Jan logeerden. Veel later zou het logement worden uitgebreid tot het zeer bekende Hotel Hamdorff. Aanvankelijk ging Wouter Hamdorff naar de ambachtsschool in Utrecht. Later doorliep hij een vervolg avondopleiding terwijl hij op de Veluwe als opzichter werkte. Toen hij 25 jaar was, nam Willem M. Dudok (1884-1974), de toenmalige directeur van www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2012 9

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 9