Gebroeders Lolkus, architecten en bouwondernemers in Bloemendaal Vanaf 1920 werden in Bloemendaal en Overveert veel woningengebouwd. Bouwondernemingen Vochten grond en architecten ontwierpen villa's en twee [-en drief 0 nder-één kap huizen. Het bouwbedrijf van de broers Marius en Wim Lolkes was vooral actiefin het Oranjepark in Overveen en in het Kinheimpark in Bloemendaal. Timmerlieden en metselaars zijn bezig met de kapconstructie voor de woningen Oranje Nassau laan nr. 30 tot 38. De man tweede van links op de foto is één van de heren Lolkus. Opname 1924. Wim Post Kort voor haar vertrek in de nazomer van 2011 naar Brazilië werd door mevrouw Anna Maria Lolkus-Monfils op het Bloemendaalse gemeentehuis een map afgegeven bestemd voor het gemeentelijk archief. Deze verzameling, stammend van haar schoonvader Marius Lolkus (1890-1965), bevat circa zestig foto's, grotendeels professionele opnamen uit de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw van gebouwde of in aanbouw zijnde woningen in de gemeente Bloemendaal. Genoemde Marius had samen met zijn broer Wim (1896- 1974) een bouwbedrijf in Bloemendaal dat in die jaren een flink aantal woningen bouwde naar eigen ontwerp en die bestemd waren voor de verkoop. Het bleek niet simpel om van alle foto's vast te stellen op welke locatie ze precies betrekking hebben. Maar doordat de aanplant van de bomen nog lang niet tot volle wasdom was gekomen, de hagen toen nog laag waren en auto's vrijwel nooit het zicht op de woningen belemmerden, bleek het toch mogelijk om uiteindelijk de juiste plekken op te sporen. 20 www.onsbloemendaal.nl nr 3 najaar 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 20