Oproepreactiemededelingen Te gast in de tuin van Saxenburg Op dinsdagavond 10 juli, toen we te gast waren in de tuin van Saxenburg, was het wonder boven wonder ineens mooi weer! Joan Patijn kon dan ook onbekommerd haar interessante inleiding houden over de tuinarchitect D. F.Tersteeg, zijn 'nieuwe architectonische tuinstijl'en zijn heftige pennenstrijd met zijn beroemde vakgenoot L. A. Springer. Daarna was er alle gelegenheid om het bijzondere complex te bewonderen en daarna een zomers glas te drinken. Op de foto Joan aan het woord, met tweede links van haar gastheer Eric de Ligt. Terugblik op tentoonstelling World Jamboree 1937 Op zaterdag 28 juli scheen de zon en hing de vlag uit bij het appartementencomplex de Voghelsanck, dit vanwege het feit dat de opening plaatsvond van de tentoonstelling 'Een terugblik op de Wereld Jamboree 1937 in Vogelenzang'. Van 29 juli tot 9 augustus 1937 herbergde ons dorp 28.000 padvinders uit 54 landen uit alle werelddelen. Vogelenzang was uitgekozen omdat het landschap daar'zo heerlijk Hollands was met zijn duinen, bossen en weilanden'. In die tien dagen kwamen er 600.000 bezoekers langs. Er ging een gigantische organisatie aan vooraf. Het station Vogelenzang-Bennebroek was met extra perrons flink uitgebreid. De eerste dag arriveerden er al 70 treinen. Destijds was het koningin Wilhelmina die samen met Chief Scout Baden-Powell de jamboree opende. De tentoonstelling in juli werd geopend door Jan van der Steen, oud-conservator van het Scouting Museum Nederland en schrijver van vele boeken over scouting en jamborees. Maar voordat het zover was, zongen de vele genodigden uit volle borst het lied 'In negentien drie zeven, dat zul je wat beleven Nadat de opening was verricht, kon men onder het genot van een hapje en drankje de tentoonstelling bezichtigen en de zwart wit film met unieke beelden bekijken. Veel tentoongesteld materiaal kwam van het Scouting Museum Nederland en via de oproep in het dorp hebben vele Vogelenzangers hun materiaal tijdelijk aan ons toevertrouwd. Bijna duizend bezoekers hebben de tentoonstelling bezocht. De zwart-wit film van een uur werd wel drie keer per middag gedraaid om iedereen de gelegenheid te geven de film te kunnen zien. Het was een groot succes! Vrienden van Oud-Vogelenzang Corrie Fictoor-van der Raad en Christien Kemp- van der Mije www.onsbloemendaal.nl nr 3 najaar 2012 31

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 31