Het Bloemendaalse Bos Open Monumentendagen ook voor scholen Auteur: Wim Post Vormgeving productie: Nicole Post design, Zandvoort Te bestellen via de website: www.onsbloemendaal.nl Voor donateurs van Ons Bloemendaal: €10,- (winkelprijs €14,75) Het Bloemendaalse Bos U kunt€ 10 overmaken op rekeningnummer: 56.23.20.202 tnv stichting Ons Bloemendaal ovv boekje Bloemendaalse Bos, uw postcode en huisnummer. Woont u binnen de gemeente dan wordt het gratis bezorgd, daarbuiten graag 3 portokosten extra overmaken. U kunt ook langskomen op de ambachtenmarkt in Overveen op 6 oktober, waar Ons Bloemendaal met een kraam staat. Vanaf 8 oktober is het boek verkrijgbaar in de locale boekhandels voor€ 14,75. De Open Monumentendage waren mede dankzij het prachtige weer een groot succes. In totaal hebben de monumenten in de gemeente 2800 bezoekjes van geïnteresseerden gehad. Ons Bloemendaal is ervan overtuigd dat de open monumentendagen bijdragen aan het'monumentenbewustzijn'van een groot publiek en daarom hebben wij rond de Open Monumentendagen ook een klassenproject georganiseerd. Alle scholen in de gemeente konden zich aanmelden. De leerlingen van de Bloemendaalse Schoolvereniging hebben een kijkje genomen op landgoed Schapenduinen. De Willinkschool is rondgeleid op Leyduin. Op de foto's de kinderen van de Aloysiusschool die, dejongens tot grote jaloezie van de meisjes met keppeltje, de Joodse Begraafplaats hebben bekeken. Alle kinderen vonden het leuk, verrassend en leerzaam. door de eeuwen heen www.onsbloemendaal.nl nr 3 najaar 2012 35

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 35