Van de redactie Nog meer over onze buitenplaatsen vindt U in dit herfstnummer. Het huis Boekenroode heeft een uitzonderlijke bewonersgeschiedenis, waar langzamerhand een nieuw hoofdstuk aan wordt toegevoegd. Ook op Koningshof, een groot maar gezellig huis, is een nieuwe episode aangebroken. In beide gevallen is het omringende landgoed nu in capabele en professionele handen. Jammer genoeg is er minder goed nieuws te melden over Meerenberg, ooit ook een bloeiende buitenplaats. Het unieke monumentale hoofdgebouw van het voormalige Provinciaal Ziekenhuis heeft nog steeds geen passende nieuwe bestemming en raakt in verval. Hier is actie geboden! Iemand die zich zijn ieven lang bekommerd heeft om historisch Bloemendaal en zijn buitenplaatsen, was de onlangs overleden mr. C. W. D. (Cor) Vrijland. Wij gedenken hem in dit nummer met een verkort artikel, op de website staat zijn levensverhaal integraal opgetekend door Peter de Natris. Een andere onvermoeibare geschiedschrijver, Wim Post, heeft inmiddels al weer een mooie publicatie op zijn naam gezet, over het Bloemendaalse Bos door de eeuwen heen, uitgegeven door Ons Bloemendaal en voor donateurs met korting te krijg. In dit nummer laat hij zijn licht schijnen over het bouwbedrijf van de gebroeders Lolkus. Tenslotte moeten we ons verontschuldigen. In ons vorige nummer werd bij het tweede artikel over de Dorpskerk de verkeerde tekst afgedrukt. Dat maken we in dit nummer goed, en als U denkt dat de afbeeldingen U bekend voor komen, dan ligt dat dus niet aan U. Op onze website treft U de hele interessante trits in de juiste volgorde en met de bijpassende afbeeldingen. Paulanha van den Berg, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde Oranje Nassau laan (vlnr) nr 71 tot 87 ca. 1930. De koopsom per woning is fl. 9.100 of fl. 750 huur per jaar. Zie verder het artikel Gebroeders Lolkus, architecten en bouwondernemers in Bloemendaal pagina 20. 4 www.onsbloemendaal.nl nr 3 najaar 2012

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 4