Herstelplan voor landgoed 'Koningshof Koningshof vanaf de noordoostzijde f Bouwtekening (Stads archief Amsterdam) Mede dankzij de inkomsten die Natuurmonumenten door de verkoop van het landhuis Koningshof verwierf, is de Vereniging nu in staat het park rondom het landhuis te restaureren. Samen met bureau SB4 stelde zij een herstelplan op waarbij op basis van het oorspronkelijke ontwerp van Springer van rond 1900 een nieuw streefbeeld is gemaakt, en rekening wordt gehouden met de nieuwe situatie van bewoning en recreatief medegebruik. Er zijn oude tekeningen teruggevonden, die hierbij een leidraad vormden. Op de plaats waar nu auto's parkeren, worden heesters en stinzenplanten geplant. Er komt een nieuwe parkeergelegenheid links van de ingang, verscholen in het bos. Er komt een nieuw wandelpad langs de weide met prachtige zichtlijnen naar het hoofdhuis. Midden in het weiland ligt een ongeveer 25-jaar oude paddenpoel die dichtgegooid wordt, omdat er geen water in blijft staan. Er komt een hek om de weide zodat deze integraal begraasd kan worden met het omliggende duingebied door Schotse Hooglanders (runderen) en Koniks (Poolse paardjes). Samen met een groep vrijwilligers hoopt Natuurmonumenten in de komende decennia het landschappelijk parkbos het beheer uit te voeren. Vanuit het park kunnen bezoekers zoals vanouds ook doorlopen naar het duingebied maar door het nieuwe pad worden de wandelmogelijkheden in het park zelf uitgebreid Koningshof wordt zo uitermate geschikt voor een korte cultuurhistorische wandeling met prachtige vergezichten dichtbij huis. www.onsbloemendaal.nl nr 3 najaar 2012 9

Ons Bloemendaal | 2012 | | pagina 9