Van het bestuur De Bloemendaalse Agatha Christie 28 www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 Nieuwe ontwikkelingen bij de Duinpolderweg Zoals al eerder vermeld in vorige uitgaven van Ons Bloemendaal is de Duinpolderweg de beoogde verbinding tussen de N206 (Katwijk- De Zilk) en de N205, ook wel Driemerenweg genoemd (Vijfhuizen, langs Spaarne Ziekenhuis, Hoofddorp en Nieuw Vennep naar de N207). Op de door de provincie Noord-Holland ter visie gelegde Ontwerp Notitie Reikwijdte en Detailniveau Duinpolderweg hebben vele partijen, waaronder onze stichting, hun zienswijze ingebracht. De definitieve notitie zal de basis vormen voor de later uit te voeren MER- studie. In de Nota van Beantwoording op de ingediende zienswijzen is onder andere te lezen dat het alternatief, de doortrekking van de N207 naar de N206, op onjuiste gronden is afgewezen. Het gevolg is dat de doortrekking van de N207 naar de N206 in het MER nogmaals wordt beoordeeld op basis van het nieuwe verkeersmodel. Dit was een belangrijk punt van Ons Bloemendaal. Wij zijn dan ook zeer verheugd over deze wending in het proces. De indieners, waaronder Ons Bloemendaal, hebben verzocht veel nadrukkelijker en grondiger aandacht te besteden aan de volgende aandachtspunten: De effecten op hoge cultuurhistorische en landschappelijke waarden. De effecten op natuurwaarden in het plangebied. Het indienen van de vele zienswijzen resulteert misschien in een betere MER-studie en hopelijk op een uiteindelijk beter plan voor het landelijk- en cultureel erfgoed. Margreet Wijnstroom Historische hockeythrillei Rosemarij Schotte Bloemendaal en omgeving figureren als decor voor enkele detectiveromans van Margreet Wijnstroom. In haar thrillers lost de oud-lerares Engels Ali van Mourik, als een volleerde Miss Marple misstanden op. Bibliotheken en de Hockeyclub Margreet Wijnstroom werd in 1922 in Bloemendaal geboren en groeide op aan de Kleverlaan 49. Zij ging naar de openbare basisschool C op de Vijverweg van meester IJzerman en deed in 1940 eindexamen op het Kennemer Lyceum. In die tijd was studeren niet echt een optie, dus ging zij werken in de Openbare Bibliotheek van Haarlem. Haar hele leven is zij werkzaam gebleven in het bibliotheekwezen. Zij had een grote liefde voor het vak en wilde meer. In de jaren vijftig studeerde zij rechten aan de Universiteit van Amsterdam en bracht het tot secretaris-generaal van de International Federation of Library Associations.

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 28