Restauratieproject Pompejaanse bank en de Open Monumentendagen JlSfc www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 1 Wethouder Kokke verrichte de opening hier geflankeerd door vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer en Ons Bloemendaal Ditjaar was het thema van de Open Monumentendagen 'Macht en Tracht'. Naar ons idee sloot dit goed aan bij de grandeur van een mooie tuin op een buitenplaats en het was daarom een go ede gelegenheid om op 14 september de opening van de Open Monumentendagen te combineren met de voltooiing van ons restauratieproject de Tompejaanse bank. Marion van Bussel Foto's: Cor van Iperen De afgelopen maanden is onder leiding van Paul Hellinga, die in opdracht van Staatsbosbeheer de werkzaamheden coördineerde, gewerkt aan de restauratie van de Pompejaanse bank op de buitenplaats Duinlust. Grond werd verwijderd, bomen gesnoeid, de muur gerestaureerd, grind gestort en uiteindelijk een eikenhouten bank in de ronding geplaatst. De kosten van de restauratie zijn gedeeltelijk gefinancierd door Stichting Ons Bloemendaal. Het bedrag van 11.000 euro komt uit opbrengsten van excursies, een reservering voor het lustrumjaar, donaties van donateurs en een bijdrage van de Ruigrok Stichting. Feestelijke onthulling De feestelijke onthulling van de bank vond plaats in aanwezigheid van wethouderTames Kokke, donateurs van Ons Bloemendaal, vertegenwoordigers van Staatsbosbeheer en andere belangstellenden. De jachthoornblazersgroep't Panneland uit Vogelenzang en een glaasje prosecco zorgden voor een extra feestelijk tintje. Naast wethouder Tames Kokke hielden ook Joost van der Linden, 7 ér

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 30