Inhoud 4I www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2013 5 De baljuw van Brederode en het stadhuis van Haarlem Wanneer je als inwoner van Aelbertsberg, Vogelenzang ofTetterode in de late Middeleeuwen een halsmisdrijf pleegde, eindigde je als alles tegen zat, in Haarlem op het schavot. Hoe dat zat, wordt geschetst in dit artikel. Wim Cerutti 11 Een ingewikkelde knokpartij Het was allemaal begonnen in de middag van de 8ste juli in het Huys ter Spijt, aan de Kleverlaan. Een zevental Bloemendalers had zich er tegoed gedaan aan 'geneever'en koffie en er'om koek gegooid'. Marie-Christine Marres 13 De moord op veldwachter Van der Lijke In 1870 ontstaat er een vacature voor de functie van veldwachter in de gemeente Bloemendaal. In de nacht van 15 juli 1879 wordt de jonge veldwachter Van der Lijke tijdens het uitoefenen van zijn dienst vermoord. Paulanha van den Berg-Diamant 15 Nachtwakers, bedelaars en fietsendieven. De politie in de periode 1890-1940 Bloemendaal kende een amateur-historicus in het politiekorps. In 1965 publiceerde politieman P.Veenstra drie jaar na zijn pensionering De Bloemendaalsepolitie van Franse tot Duitse overheersing. Inge de Wilde Verder in dit nummer Van de redactie 23 De jacht op stropers. Peter van der Werff 26 Hangjongeren in 1920. Inge de Wilde 28 Van het bestuur. 28 De Bloemendaalse Agatha Christie. RosemarijSchotte 30 Open Monumentendagen. Marion van Bussel 32 K assendag van de Open Monumentendagen. Marie-Christine Marres 34 OproepReactieMededeling 34 I Colofon

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 3