Open Monumentendagen 2012 Monumentenzorg en bescherming cultureel en natuurlijk erfgoed En tenslotte Open MonummfÊ Dit jaar kregen wij een eigen ruimte voor ons archief en onze documentatie. De gemeente stelde ons twee kamers achter de bibliotheek van Bennebroek ter beschikking. Het komend jaar zullen wij ons boekenbezit en ons documentatiemateriaal proberen uit te breiden. Ter gelegenheid van ons lustrum wilden wij een bijdrage leveren aan de restauratie van een verwaarloosd object op een buitenplaats. Onze keuze viel op de zogenaamde Pompejaanse Bank op landgoed Duinlust die wij in samenwerking met Staatsbosbeheer in oude luister willen herstellen. Ons deel van de financiering zal komen uit de opbrengst van de lustrumactiviteiten, een subsidie van de Ruigrokstichting, schenkingen van donateurs en eigen middelen. Wij hopen dit project dit jaar te kunnen afronden. Het afgelopen jaar heeft het bestuur de ANBI-status van de Stichting Ons Bloemendaal onder de aandacht van de donateurs gebracht. Deze status maakt het mogelijk belastingvrij aan onze stichting te schenken en te legateren. Zo kunnen wij ook in de toekomst een actievere bijdrage leveren aan het behoud van het cultureel erfgoed. De resultaten zijn tot nu toe hoopgevend. Open Monumenten Klassendag voor leerlingen van de basisscholen. Wij zijn ervan overtuigd dat een bezoek aan de monumenten in onze gemeente kan bijdragen tot meer respect voor het cultureel erfgoed. Op de Open Monumentendagen op 8 en 9 september, openden 18 monumenten in onze gemeente hun deuren voor het publiek. De opening werd verricht in Thijsse's Hof door wethouder Annemieke Schep. Het thema was dit jaar Groen van Toen. Nieuwe deelnemers waren de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg, Thijsse's Hof, Koningshof, Woestduin, Vinkenduin en Park Brederode. Ook werd een rondleiding door het Bloemendaalse Bos gehouden. Landschap Noord-Holland trok de meeste bezoekers door het huis Leyduin open te stellen. In totaal werden er zo'n 2.800 bezoekers geteld. Op 7 september was de Open Monumenten Klassendag waaraan vier basisscholen meededen. Zij bezochten landgoed Leyduin in Vogelenzang, de Joodse begraafplaats in Overveen en landgoed Schapenduinen in Bloemendaal. Ons Bloemendaal heeft de plannen voor de verbouwing van het oude postkantoor in Bloemendaal kritisch gevolgd en kan zich vinden in het eindresultaat. Wij hebben de gemeente en de hockeyclub Bloemendaal laten weten de plaatsing van 16 lichtmasten op de velden 3 en 4 ongewenst te vinden. Verder organiseerden wij de Open Monumentendagen in de gemeente Bloemendaal en de hieraan gekoppelde 2012 was een drukjaar voor de Stichting Ons Bloemendaal. Wij waren dan ook blij met de hulp die we van onze kersverse activiteitencommissie kregen. Ook bij het klassenproject werden we geholpen: Marie-Christine Marres nam de organisatie hiervan voor haar rekening. Onze dank gaat vooral uit naar onze gastheren en gastvrouwen op de buitenplaatsen, die onze donateurs onvergetelijke dagen hebben bezorgd. 8 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2013

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 8