Voltooiing restauratieproject Pompejaanse bank Op 14 september zullen om 10.30 uur de Open Monumentendagen officieel beginnen met een bijeenkomst bij de Pompejaanse bank op de buitenplaats Duinlust aan de Duinlustweg 16 te Overveen (de bank bevindt zich aan de achterzijde van het hoofdgebouw). Dit jaar krijgt de bijeenkomst een extra feestelijk tintje omdat ons restauratieproject de Pompejaanse bank dan naar verwachting zal zijn voltooid. Vindt u het leuk hierbij aanwezig te zijn dan bent u van harte welkom. Graag uw aanwezigheid even aanmelden bij Fieke van Hulst via activiteiten@ onsbloemendaal.nl of 023-5258694. Eventueel kunt u aansluitend een rondleiding volgen door het huis en het terrein van Duinlust. Zie hiervoor elders in het blad. Drie excursies op buitenplaats Duinlust, (natuur-, historie-, kinderexcursie) Zaterdagochtend 14 september 2013 Verzamelen: 11.15 uur aan de voorzijde van het hoofdgebouw van de buitenplaats Duinlust, Duinlustweg 16 te Overveen. Het huidige huis Duinlust werd ontworpen door de architect C. Muysken en verving in 1882 het eerdere huis Duinlust.Tegelijkertijd werd de tuin onderhanden genomen door de landschapsarchitect E.C.A. Petzold die de eenvoudige tuinaanleg verving door een tuin in de toen populaire landschappelijke stijl. Tijdens de excursie is het huis speciaal voor ons open zodat u o.a. de prachtige hal kunt bewonderen. U wordt door de tuin geleid die veel groter is dan u wellicht zou denken en nog veel oude elementen bevat zoals een ijskelder, ons restauratieproject de Pompejaanse bank, een hydraulisch systeem voor de lift in het hoofdhuis en een geasfalteerde rolschaatsbaan, voor die tijd echt iets heel bijzonders. U kunt kiezen uit drie excursies. Bij de excursie o.l.v. een boswachter van Staatsbosbeheer ligt de nadruk op de natuur, bij de excursie o.l.v. Mieke Wilmink ligt de nadruk op de historie. De derde excursie o.l.v. een boswachter van Staatsbosbeheer is bedoeld voor kinderen in de lagere schoolleeftijd waarbij vooral aandacht besteed zal worden aan het gehandicapte zoontje van de familie Borski waarvoor een aantal voorzieningen op het landgoed zijn aangebracht. Voor deze laatste excursie kunt u zich samen met uw (klein) kinderen opgeven. Het is ook mogelijk de kinderen alleen op te geven en bijvoorbeeld zelf een van de andere excursies te volgen. De excursies duren een tot anderhalf uur. De excursies volgen aansluitend op de feestelijke bijeenkomst om 10.30 uur aan de achterzijde van het hoofdgebouw bij de Pompejaanse bank i.v.m. de opening van de Open Monumentendagen en de realisatie van de restauratie van de Pompejaanse bank. Ook hierbij bent u van harte welkom. Tijd: zaterdag ochtend 14 september, 11.15 Verzamelen: voorzijde hoofdgebouw Duinlust, Duinlustweg 16, Overveen Eigen bijdrage: 5 euro (volwassenen), 2,50 euro (kinderen) Maximaal 25 deelnemers per excursie Opgeven bij Fieke van Hulst, activiteiten@onsbloemendaal.nl www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013 13

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 13