Signalement Het Grote Geschiedenisboek van Kennemerland De magie van het jaren '30-huis Paulanha van den Berg-Diamant Gepresenteerd doorWBOOKS 280 pag ISBN 978 90 400 0796 5 Prijs: 29,95 Prachtig geïllustreerd overzicht van de geschiedenis van Kennemerland Van oudsher is Kennemerland een aantrekkelijk gebied om te wonen. De duinen en de daarachter liggende strandwallen boden al in prehistorische tijden droge voeten aan de eerste bewoners. De bewoners hebben eeuwenlang een belangrijk stempel gedrukt op het platteland van het noordelijk deel van Holland. De rijke geschiedenis van dit gebied wordt gepresenteerd in Het Grote Geschiedenisboek van Kennemerland. Het Grote Geschiedenisboek van Kennemerland vertelt het verhaal van het rijke verleden van Kennemerland. Het boek toont niet alleen de verhalen van de grote en belangrijke gebeurtenissen, maar ook de verhalen van het dagelijkse leven en van de gewone mensen in hun doen en laten. Dit werk bestaat uit twaalf thematische hoofdstukken die het hele geschiedenisveld omvatten en elk zijn voorzien van veel prachtige illustraties. Een inspiratiebron voor iedereen die geïnteresseerd is in het verleden van Kennemerland. Auteur: Joost Kingma Uitgeverij Vantilt ISBN 978 94 6004 115 0 Prijs: 19,95 Was in de 17de eeuw het bezit van een grachtenhuis een statussymbool voor de geslaagde burger, nu geldt dat voor het jaren'30-huis. De doelgroep voor deze robuuste, schilderachtige huizen, rijk aan details als glas-in-lood-ramen, brede dakoverstekken en prachtige bakstenenarchitectuur was aanvankelijk dan ook de welvarende burgerij uit de hogere middenklasse die buiten de stad wilde wonen. Maar waarom spreken de architectuur en het woonmilieu nog altijd zoveel mensen aan? En waarom wordt de jaren'30 stijl veelvuldig nagevolgd in moderne buitenwijken? In een zeer toegankelijke stijl ontleedt de auteur, Joost Kingma, de oorsprong en de magie van het jaren '30-huis aan de hand van voorbeelden in streken waar men graag buiten woont: de forensendorpen en tuinwijken in bijvoorbeeld de binnenduinrand van Den Haag tot Bergen, in het Gooi, op de flanken van de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwezoom en Bloemendaal. Joost Kingma (1950) promoveerde in 2012 aan de TU Delft op zijn stedenbouwkundig onderzoek naar de karakteristieken van particuliere tuinwijken uit het Interbellum. De magie van het jaren'30 huis is daarop gebaseerd. www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013 33

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 33