Van 't Roomhuis tot Orchidophilia Luxe menu's, concerten en biljarten Bezorging aan huis Advertentie Duin en Daal In Overveen kon men voor logies terecht bij Van ouds 't Roomhuis uit de jaren dertig (rond 1970 omgedoopt in Tetrode), hotel Stein,Van Ouds het Raadshuis (Zijlweg 2) en Roozendaal. En om de inventarisatie te completeren: Aerdenhout kende in de jaren vijftig hotel-pension Orchidophila op de Mr. H. Enschedeweg 24. De eigenaar hield waarschijnlijk van orchideeën, maar dat was niet genoeg om het hotel lang te laten bestaan. Behalve aan gasten van buiten ontleenden de hotels veel van hun klandizie ook aan de Bloemendalers zelf. Die kwamen er dineren en hielden er hun avondjes en partijen. In Düin en Daal werd in 1910 voor f 10,- een menu van tien gangen geserveerd, inclusief zes bijpassende wijnen, koffie, likeur en 'thee met theebanket'. Hotel Kennemerland met J.A.F. Koderitsch als directeur, adverteerde in 1912 met een zesgangen-menu, waarvan de prijs niet is overgeleverd, maar dat onder andere bestond uit coquilles aux crevettes, filet sauté a la jardinière en cótelettes d'agneau met sauce poivrade. De clientèle van Hartenlust, Zomerzorg (Zomerzorgerlaan, hoek Brederodelaan) en Duin en Daal werd rond 1910 in de zomermaanden vermaakt met concerten, indien mogelijk buiten op het terras onder het genot van een kopje thee. Medewerking werd verleend door de Bloemendaalse muziekvereniging Crescendo, Bloemendaal's Bloei en het AmsterdamschTrio. En de opbrengst ging soms naar een goed doel. Zo organiseerde het actieve Hartenlust in 1910 een concert ten bate van een Tehuis voor alleenstaande blinden. In 1911 werd een film vertoond met 'prachtvol gekleurde Natuurbeelden, Feeërieën en Kunstopnamen van de eerste artisten'en er vond een schilderijententoonstelling plaats. Biljarten was een geliefd tijdverdrijf. In Hartenlust kon met bijvoorbeeld terecht op het Wilhelmina-Biljard. De hotels deden ook aan wat we nu catering zouden noemen. Met andere woorden, ze bezorgden aan huis. Zoals hotel Kennemerland aan de Bloemendaalseweg 64, dat'warme en koude schotels'leverde, benevens diners en soupers/waarvan referentiën van eerste huizen voorhanden'waren. Ook Hartenlust verzorgde 'geheele diners aan huis'. In mei 1910 schreef het hotel dat zo'n thuis bezorgd diner (vanaf f 1,-) vooral'zeer www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013 Hotel Zomerzorg, aan de Zomerzorgerlaan hoek Brederodeweg DUIN en DA AL Groot Terras Garage-boxen BAR „DE K N I P" anno 1600 Eig. L. KRABSHUIS Het gehele jaar geopend, zestig kamers, warm en koud stromend water, badkamers. Centrale ver warming. HOTEL-RESTAURANT .AGE DUIN EN DAALSEWEG 8 BLOEMEN DA AL Telefoon 57001 - 54502

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 7