Nieuw etablissement hotel Bleecker Hotel Vreeburg, al vanaf de achttiende eeuw hotel en in 1961 nog geheel gerestaureerd, werd café restaurant en heeft in die hoedanigheid recent een nieuwe verbouwing ondergaan. In het pand van hotel lepenhove, dat in de jaren negentig asielzoekers huisvestte, is nu restaurant Chapeau. Er zijn nog maar enkele hotels in functie: Rusthoek - nu Bloemendaal Hotel - op de Bloemendaalseweg/Korte Kleverlaan, Roozendaal in Overveen, dat in 1958 al een parkeerterrein voor '80 automobielen'had en dat nu onder de paraplu van Loetje verder gaat, en de hotelvilla Imhof, sinds 1945 gevestigd aan de Bloemendaalseweg 165. Maar zie, er is kort geleden in het centrum van Bloemendaal zowaar een nieuw hotel geopend: Bleecker, in de twee panden in het centrum van Bloemendaal, waarin tot voor kort de ABN-AMRO huisde. Het rechterpand van de twee was tot 1999 een negentiende eeuws huis, waarin aanvankelijk een pension was gehuisvest en dat daarna als kantoorpand dienst deed. ABN-AMRO sloopte het in 1999 ondanks protesten van onder andere Ons Bloemendaal en verving het door zakelijke nieuwbouw. Die sloop kan niet meer ongedaan worden gemaakt, maar de hotelfunctie keerde op deze plaats in ieder geval terug. Met dank aan Ina Stam, Gijs de Jong, Wim Post Concert in Duin en Daal 'Heel wat vertier. Vrijdagavond om en bij Duin en Daal, rijtuigen rolden af en aan, auto's blaften en floten, menschen kuierden belust aan. En dit was waarlijk geen wonder, er was voor dien avond een vocaal concert beraamd op het terras van het hotel. De zanger Louis Morisson, geflankeerd door een staf van begaafde medewerkers, deed op zijn kunstreis door Nederland, ook Bloemendaal aan en bood daar een concert van een soort als men ten onzent voorzeker niet gewend is te hooren: een opera-concert. Voegen we hierbij dat de toehoorders aan tafeltjes op het terras te luisteren zaten, echt zomersch: mooi weer en een kopje thee buiten op een schoone, litterair en historisch vermaarde plek te midden van bosschen, en in plaats van nachtegalen dan deze mènschelijke zangers. We zullen niet pogen u een opsomming te geven van wat er al zoo gezongen en gespeeld werd; het programma was zeer veelzijdig en het publiek wist het gebodene naar waarde te schatten. Het is dan ook een even ongekend als aangenaam genot gansche opera-scènes te hooren uitvoeren op een schoonen zomeravond te midden van zulk een meesterlijk natuur-decor'. Uit: Bloemendaals Weekblad, 5juni 1915 Literatuur: J. van Voorst Vader, Het hotelwezen in Bloemendaal, in: Ons Bloemendaal (winter 1998) Wim Post, Hartenlust. Een historisch onderzoek naar de ontwikkeling van buitenplaats tot woon- en winkelcentrum in Bloemendaal (Haarlem www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2013

Ons Bloemendaal | 2013 | | pagina 9