Dutch Dickensians in de Leaking Tap Een vrolijk literair genootschap www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2014 Hij beschrijft wat hij ziet. 'Ik parkeer de auto bij de ingang van het natuurgebied dat doorsneden wordt door de onderlangse, clandestiene weg naar het vaderhuis. Het officiële pad bovenlangs. De donkergroene Brouwersvaart, die halverwege het terrein vastloopt in een klein moeras, ligt propvol waterlelies in de knop. Snippen en waterhoentjes laveren tussen de platte bladeren, de kopjes bewegen driftig op denkbeeldige popmuziek, onzichtbare kikkers kwaken. Welig gras strijdt aan de boorden met stevig riet. De wandelweg eindigt straks in hoog en droog duin met kleine plekken zandverstuiving en dikke dekens dennennaalden. Aan een kant van de vaart komt het bos tot aan het water, aan de andere kant eerst een reep gras, dan het pad en dan het duin waarop het huis tussen bomen en struikgewas staat. Op de helling bloeien wikke en wilgenroosjes. Ik loop op de houten brug over de vaart.' Telkens weer gaat David Berk in gedachten naar de onschuldige dagen van zijn jeugd. Middenduin is het symbool van onbevangenheid en vrijheid. Het paradijs is nostalgie. Er is geen weg terug. Nog steeds kom ik graag in Middenduin. Ik woon al jaren in Amsterdam. Maar soms loop ik met een vriendin/collega-schrijfster een rondje door het bos en langs het moeras. We praten over wat ons bezighoudt en genieten van de blijvende schoonheid van Middenduin. Nelleke Noordervliet Uit het paradijs (Meulenhoff, Amsterdam 1997; tiende druk Augustus, Amsterdam 2008) Nelleke Noordervliet Jan Kabel Jan Kabelsinds 1969 enthousiast lid en van 1975 tot 2000 secretaris van de Haarlem Branch van het literaire genootschap de International Dickens Fellowshipschrijft over de oprichting en soms hilarische bijeenkomsten van het gezelschap.

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 14