'Aan den ingang van dit Eden' Over de huizen van Conrad Busken Huet .onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2014 Een boekenkast van het Boekendaaltje yP'BLDCMEWÜAALS Maar in grote collecties kunnen hier en daar juweeltjes zitten. Ik ben wel terughoudender geworden met het inkopen van grote partijen boeken". Het belangrijkste boek dat ze ooit in de aanbieding had, was een zeventiende eeuwse Atlas van Blaeu, die ze via de Haarlemse veiling van Bubb Kuyper verkocht. Haar bedrijf is bijna het enige antiquariaat in de gemeente Bloemendaal. Alleen in Overveen bevindt zich het (gesloten) antiquariaat van Dik Ramkema, gespecialiseerd in geïllustreerde kinderboeken (Zie elders in dit nummer). Het antiquariaat leidt ze alleen, met hulp van één medewerkster in de middagen dat de winkel open is. "Ik blijf het doen zolang ik al die zware boeken nog kan tillen". Boeken over Bloemendaal en omgeving zijn tegenwoordig ruim voorradig, bijvoorbeeld Bloemendaal. Proeve ener streekgeschiedenis (1947) van P. Hoekstra en Geschiedenis van Bloemendaal en Aerdenhout (1975), bewerkt door C.W.D. Vrijland. Fransje de Ruig heeft ook een tip voor potentiële klanten: 'Koop bij mij goedkope Engelse boeken als je met vakantie gaat en laat ze achter op je vakantieadres als je ze uit hebt. Ik lees zelf ook veel en ik vind het heerlijk zowel oude als nieuwe boeken te kopen. We verlaten 't Boekendaaltje' met een boek met tekeningen van Jo Spier en een thriller uit 1998 van Margreet Wijnstroom die in Bloemendaal speelt. 't Boekendaaltje Bloemendaalseweg 98 2061 CN Bloemendaal Geopend woensdag-zaterdag 13.00-17.00 uur. www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2014 Conrad Busken Huet, 20ste-eeuws portret door Coen van Oven, geschilderd naar Isaac Lazarus Israëls (1865-1934) Gert Jan van Setten Bloemendaal trok ook in het verleden bekende literatoren. Een van de meest spraakmakenden was de schrijver en criticus Conrad Busken Huet. Met zijn vrouw en zoon woonde hij enkele jaren op twee plaatsen in het dorp. Hij schreef er zijn enige romanLidewijde, die heel wat lyrische passages over deze omgeving bevat.

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 24