Inhoud Duin en Kruidberg voor X Van opzij onopgemerkt naar binnen gegaan in de gotieke stilte waar onder hoog gefilterd beukenlicht de Zeeweg begint vraagje in ons zoete zwijgen: Kiezen we het Wezepadhier links, of straks het tweede? - Het eerste maar. En snel verdwijnend uit het zicht vervolgen wij het pad omhoog ook deze keer, beschut voor heel de wereld, gekoesterd door loof en hars en kamperfoelie, dan plotseling omlaag op mul wit zand langs bramenranken, een open plek waar vogels een voor een op kruinen glijden. De hemel gaat nog dieper blauw tegen de ademende bosrand open. Hoor je, mijn lief die nachtegaal? Samen stilstaand, een verstomd moment, totdat de duizelzang herneemt. Een merel toch, een virtuoos. Ver in onszelf verzonken danst onze blik koolwit langs lage bosjes. Dan om de bocht hervinden wij de Jagtlustweg, gastvrij en lommerrijk gehuld in groene koelte. Waar dacht je aan? Een schaduw glijdt, over het bladerdak, dat even later talloos wordt doorlicht, als woorden gewogen, genomen als woorden, ze schieten te kort. - Ach, aan ons vreemde, ondeelbare bestaan. Laurens Vancrevel www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2014 3 NïeLnuearuhoiotjïevfln ÏM de Nederlandse Vb SUirealistisdwjMÉzie 5 Laurens van Krevelen, een heer in het boekenvak Plaatsgenoot Laurens van Krevelenheeft een eigen uitgeverijtje met de romantisch klinkende naam Brumes Blondes (Blonde Nevelen). Inge de Wilde 8 Dik Ramkema, Antiquaar in oude kinderboeken te Overveen Dik Ramkema woont en werkt in het verrassende Jugendstil huis op de Bloemendaalseweg 241. Op de eerste verdieping bevindt zich zijn unieke antiquariaat in met name 19de en 20ste eeuwse kinderboeken. Paulanha van den Berg-Diamant 15 Dutch Dickensians in de Leaking Tap Een vrolijk literair genootschap Bloemendaal en in het bijzonder Kraantje Lek was en is nog steeds gastheer van het literaire genootschap de Haarlem Branch, de enige Nederlandse afdeling van de in 1912 in Engeland opgerichte International Dickens Fellowship. Jan Kabel 25 'Aan den ingang van dit Eden' Over de huizen van Conrad Busken Huet Bloemendaal trok ook in het verleden bekende literatoren. Een van de meest spraakmakenden was de schrijver en criticus Conrad Busken Huet. Met zijn vrouw en zoon woonde hij enkele jaren op twee plaatsen in het dorp. Gert Jan van Setten Verder in dit nummer 4 Van de redactie 12 Paradijs: Middenduin. Nelleke Noordervliet 19 Plus en Min 20 Boekhandel A. Vernout. Inge de Wilde 22 Snuffelen in antiquariaat 't Boekendaaltje. Paulanha van den Berg-Diamant 29 Afscheid van de voorzitter. Bestuur 30 Fietsexcursie 31 Open Monumentendagen 2014 32 Signalement 32 Colofon 33 OproepReactieMededeling 34 Extra doneren Uit: Het onzichtbare leven. Poëzie 1960-2008 (Brumes Blondes, Bloemendaal 200;

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 2