Signalement OproepReactieMededelingen Colofon Corrrectie Bestuursmutaties Uitreiking Kleine Ereprijs Jaarmarkt 6 september Bennebroek: 32 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2014 Gert Jan van Setten H. M. Bakker, Herinneringen 1946 - 1978 (redactie M. van de Bunt) Een 'wereldbaan' was het niet, en zeker geen vetpot: "Gelet op den eenvoudigen aard der werkzaamheden, kan de toe te kennen belooning niet een volledig bestaan opleveren". Maar de gedemobiliseerde marinier Henk Bakker, 26 jaar oud en pas getrouwd, was dolblij toen hij in juni 1946 benoemd werd tot hulpbode ter secretarie van de gemeente Bloemendaal. 32 jaar later zwaaide hij om gezondheidsredenen af als hoofdbode; we mogen hopen dat hij toen een toereikend salaris genoot, want op het gemeentehuis en ver daarbuiten was hij een algemeen gerespecteerde persoonlijkheid. In 1985 werden zijn 'Herinneringen' in eenvoudige vorm en kleine oplage gepubliceerd. Onder 'insiders' was dit ego-document al lang bekend als een waardevolle bron voor de recente geschiedenis van onze gemeente, en vooral natuurlijk voor wat speelde rond het gemeentebestuur. Met veel wijsheid en humor beschrijft hij bijvoorbeeld de tragikomische besluitvorming rond de bouw van het vorige gemeentehuis en wat er tijdens en na de bouw nog zo al mis ging. En wie geïnteresseerd is in de merkwaardige exploten van de boomlange burgemeester jhr. Den Tex, kan met dit boekje zijn hart ophalen. Het afscheid van dit gemeentehuis vormde de aanleiding tot een heruitgave van deze mémoires, onder redactie van historicus en toenmalig raadslid Martin van de Bunt. Gekozen is voor een facsimile- uitgave op handzaam formaat, verrijkt met een twintigtal interessante foto's. Een lofwaardig initiatief, want Henk Bakker (hij overleed in 1999) verdient het om gelezen en herinnerd te worden. Ons Bloemendaal nr. 1, pagina 14. De afgebeelde werkzaamheden vonden niet 'waarschijnlijk' in de Plantsoenlaan, maar zeker in de Platanenlaan plaats. Doelstelling Het doel van de stichting is het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en in de omgeving voor zover deze een directe of indirecte invloed hierop heeft. Zij wil dit doel bereiken door het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis van dit erfgoed. Bestuur Wim Alferink, voorzitter Marion van Bussel, secretaris Gerard Kesler, penningmeester/ ledenadministratie Menzo Kwint, bestuurslid Elsbeth van Olffen-van Geest, bestuurslid Rosemarij Schotte, redactie Medewerkers redactie Paulanha van den Berg-Diamant Marie-Christine Marres Gert Jan van Setten Inge de Wilde Ledenadministratie Aanmeldingen, opzeggingen en adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk bij de ledenadministratie: Kennemerweg 20, 2061 HS Bloemendaal E-mail: penningmeester@onsbloemendaal.nl Adviescommissies Monumenten en Cultuurhistorie Leo Dubbelaar Mathilde van der Kleij-Molthof Joan Patijn-Bijl de Vroe Wim Post Jet Slagter-Wieringa Groen/ Landschapsarchitectuur Erik A. de Jong, landschapshistoricus Wenda Stoffel, landschapsarchitecte Architectuur Watse Heringa, architect Secretariaat Dr. Dirk Bakkerlaan 65 2061 EV Bloemendaal tel: 023 526 26 83 e-mail: onsbloemendaal@live.nl Website www.onsbloemendaal.nl JlERiïv'NLKrNGF.N iMfl un H M- &AKKER Wnurm t» Cor van Iperen heeft de Kleine Ereprijs 2014 ontvangen vanwege zijn jarenlange, toegewijde fotoreportages voor Ons Bloemendaal en voor zijn werk voor het Monumentenboek. Daarnaast heeft hij voor het Noord-Hollands Archief 80% van de foto's van het politiearchief geïdentificeerd. De heer Wim H.A. Alferink, reeds bestuurslid van Ons Bloemendaal, is bereid gevonden de voorzittershamer van Daan van de Vijver over te nemen. De heer Menzo Kwint is aangetreden als nieuw bestuurslid. Op 6 september staan wij weer met een kraam op de jaarmarkt in Bloemendaal en in oktober op de Ambachtenmark in Overveen. Kom langs! Naast oude tijdschriften verkopen we ook vaak niet meer verkrijgbare, boeken over Bloemendaal die ons door donateurs zijn geschonken, oude ansichtkaarten en het boekje Het Bloemendaalse Bos door de eeuwen heen. Daarnaast liggen de folders voor de Open Monumentendagen voor u klaar en kunt u heerlijk proeven van een zelfgebakken Bloemendaals kruidnootje. Redactie Spiegelenburghlaan 27 2111 BL Aerdenhout e-mail: redactie@onsbloemendaal.nl Correctie en eindredactie Ton Nillissen Vormgeving, druk en productie Nicole Post design, Zandvoort Oplage 1500 ex. Drukkerij Roto Smeets, Utrecht Giften Indien u het werk van Ons Bloemendaal met een, in principe fiscaal aftrekbare gift wilt ondersteunen, kunt u uw bijdrage storten op onze rekening bij de aBn Amro Bloemendaal, nr 56 23 20 202 of Postbank nr 37 62 200 Contributie De minimum donatie bedraagt 23,- per jaar. Ten behoeve van de betaling wordt een acceptgiro toegestuurd. Losse exemplaren Voor 7,- zijn losse exemplaren van dit nummer verkrijgbaar bij de volgende verkooppunten: Boekhandel Bruna, Zwarteweg 24 Bloemendaal: PapYrium, Bloemendaalseweg 78 Boekhandel Bloemendaal, Bloemendaalseweg 123a Haarlem: Noordhollands Archief, Jansstraat 40 Overveen: Primera, Bloemendaalseweg 234 Vogelenzang: Spar Hulsbosch, Deken Zondaglaan 55 Haarlem: Boekhandel Vernout, Warmoesstraat 10 Stichting Ons Bloemendaal, 2014 ISSN: 0166-3852

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 32