OproepReactieMededelingen Ons Bloemendaal I. C. I. E. M. I. XT. Nieuwe website Ons Bloemendaal Colofon Oplossing raadsel Dickens Genootschap Literaire wandeling onder leiding van Wim Vogel In nummer 2/2014 van Ons Bloemendaal stond in het artikel van Jan Kabel over de International Dickens Fellowship op pag. 18 een beeldraadsel. De goede oplossing: Ï-* lei Ie chemin des anes, oftewel: hier is de ezelsweg, kwam van Gertjan van de Klashorst uit Kranenburg (Duitsland). Een verre abonnee met een sterke band met C. H de gemeente Bloemendaal. Gertjan van de Klashorst werd geboren in Overveen, bezocht de Julianaschool en vervolgens het Kennemer Lyceum, waar zijn moeder tot haar pensioen in 1968 lerares Lichamelijke Opvoeding voor de meisjes was. Ook in latere jaren woonde hij enige tijd in Overveen, waarna hij via Brussel uiteindelijk in •!-/• Jc5» 2011 vlak over de grens in Duitsland terecht kwam. Als prijs ontvangt de heer Van de S. A. N. E. Klashorst een uitnodiging van de Haarlem Branch van het Dickens Genootschap voor een van de avonden van het genootschap in het najaar. Redactie foto's Paul Klein Op zaterdag 30 augustus verzamelde zich om 11.15 uur een groep van 22 deelnemers in Vreeburg om, onder de bezielende leiding van Wim Vogel, een wandeling door Bloemendaal te maken, waarbij op bijzondere plekken een toepasselijk citaat uit de Nederlandse literatuur werd gedebiteerd. Onzeker over de regenkansen van deze dag, startten we om half twaalf met de wandeling. Via Wildhoef, de Genestetbank, Zomerzorg, de Kijkduintrappen en de stallen van de Böttger, wist Wim Vogel steeds zijn gehoor te boeien met een mooi en/of vrolijk citaat. De meegenomen paraplu's hoefden gelukkig niet uit hun foedraal genomen te worden. In Duin en Daal las Wim Vogel een citaat van de journalist Gerard van Westerloo voor, die ooit met zijn vader in Duin en Daal een wandeling maakte. Tot zijn zoon sprak de vader: "Reken maar jongen. Ik hoop niet dat het komt. Maar als het komt, de revolutie, dan gaan we hier wonen." Om ongeveer half twee eindigden we wederom bij Vreeburg, vast besloten om de gehele wandeling uit het boekje van Wim Vogel op een ander moment nog eens over te doen. Een geslaagd evenement van Ons Bloemendaal, deze literaire wandeling. Actueel De nieuwe website is live www.onsbloemendaal.nl U kunt hier alle informatie vinden over onze activiteiten, actuele ontwikkelingen en georganiseerde excursies. Daarnaast kunt u oude beelden uit de gemeente bekijken, inzage in oude nummers hebben, en wij streven ernaar om in de toekomst alle monumenten uit de gemeente ook te kunnen tonen. Wij horen graag wat u van onze nieuwe site vindt. Snel naar: Doelstelling Het doel van de stichting is het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en in de omgeving voor zover deze een directe of indirecte invloed hierop heeft. Zij wil dit doel bereiken door het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis van dit erfgoed. Bestuur Wim Alferink, voorzitter Marion van Bussel, secretaris Gerard Kesler, penningmeester/ ledenadministratie Menzo Kwint, bestuurslid Elsbeth van Olffen-van Geest, bestuurslid Rosemarij Schotte, redactie Medewerkers redactie Paulanha van den Berg-Diamant Marie-Christine Marres Gert Jan van Setten Inge de Wilde Ledenadministratie Aanmeldingen, opzeggingen en adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk bij de ledenadministratie: Kennemerweg 20, 2061 HS Bloemendaal E-mail: penningmeester@onsbloemendaal.nl Adviescommissies Monumenten en Cultuurhistorie Leo Dubbelaar Mathilde van der Kleij-Molthof Joan Patijn-Bijl de Vroe Wim Post Jet Slagter-Wieringa Groen/ Landschapsarchitectuur Erik A. de Jong, landschapshistoricus Wenda Stoffel, landschapsarchitecte Architectuur Watse Heringa, architect Secretariaat Dr. Dirk Bakkerlaan 65 2061 EV Bloemendaal tel: 023 526 26 83 e-mail: onsbloemendaal@live.nl Website www.onsbloemendaal.nl Redactie Spiegelenburghlaan 27 2111 BL Aerdenhout e-mail: redactie@onsbloemendaal.nl Correctie en eindredactie Ton Nillissen Vormgeving, druk en productie NPD Communications, Zandvoort Oplage 1500 ex. Drukkerij Roto Smeets, Utrecht Giften Indien u het werk van Ons Bloemendaal met een, in principe fiscaal aftrekbare gift wilt ondersteunen, kunt u uw bijdrage storten op onze rekening bij de ABN Amro Bloemendaal, nr 56 23 20 202 of Postbank nr 37 62 200 Contributie De minimum donatie bedraagt 23,- per jaar. Ten behoeve van de betaling wordt een acceptgiro toegestuurd. Losse exemplaren Voor 7,- zijn losse exemplaren van dit nummer verkrijgbaar bij de volgende verkooppunten: Bennebroek: Boekhandel Bruna, Zwarteweg 24 Bloemendaal: PapYrium, Bloemendaalseweg 78 Boekhandel Bloemendaal, Bloemendaalseweg 123a Haarlem: Noordhollands Archief, Jansstraat 40 Overveen: Primera, Bloemendaalseweg 234 Vogelenzang: Spar Hulsbosch, Deken Zondaglaan 55 Haarlem: Boekhandel Vernout, Warmoesstraat 10 Stichting Ons Bloemendaal, 2014 ISSN: 0166-3852 Owrons Bloemendal Ons Bloemendaal Boeken Activiteiten Monumenten

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 34