Inhoud W f 4* ANNO 1946 Er zijn veel te veel jonge doden om rustig rond te kunnen lopen overal weer kom je ze tegen bleekjesglimlachend en verlegen. Bij vlaggenhalfstok in plantsoenen, hoor je jezelfhun namen noemen. Zij willen zich ons niet opdringen maar vullen je herinneringen. Uit huizenwaar nu vreemden wonen, zie je vrienden naar buiten komen je loopt in drukke winkelstraten nog binnensmonds met ze te praten. Je hoort, maar ijler dan tevoren, steeds weer hun laatste afscheidswoorden, zij zitten thuis op je te wachten als de eigen binnengedachten. Er zijn veel te veel jonge doden om ongestoord te kunnen dromen. Beeld voorzijde: De Nederlands Hervormde kapel van het voormalig provinciaal ziekenhuis (foto Cor van Iperen) www.onsbloemendaal.nl nr.4 winter 2014 3 Zm f i 5 De Sinterklaasrazzia In de vroege ochtend na Sinterklaasavond, werden meer dan tweeduizend mannen opgepakt en op transport gesteld. De tweelingbroers Henk en Arie Grootegoed ontkwamen aan dat lot door op tijd uit de trein te springen. Gert Jan van Setten 10 Een onbekend gezin op Elswout Op een interessant schilderij is het park van het landgoed Elswout afgebeeld, met op de voorgrond een echtpaar met twee kleine kinderen. Tot dusver was niet bekend om welk gezin het gaat. Wim Post heeft getracht hun identiteit te achterhalen. Wim Post 18 Het Overveense wijkje zonder naam De Dompvloedslaan ontleent haar naam aan een duinbeekje, genaamd Dompvloet of Dompelvloet. Het overvloedige water van de Dompvloet zorgde er voor dat vanaf de zestiende eeuw de blekers hun linnen, garens en kleding konden produceren. Piet van der Ham 22 De Relle en het Boerenlaantje Met de nieuwe wijk Haringbuys verandert er weer veel in Aerdenhout. Maar hoe zag het er hier vroeger uit? De Relle en het Boerenlaantje, een beekje en een oude weg, beide nagenoeg verdwenen. Arnold Pieterse 4 13 27 28 31 32 33 34 34 Verder in dit nummer Van de redactie De Open Monumentendagen Marie-Christine Marres Kandelaar van pastoor Lambertus ten Brink Ton Faase Signalement Paulanha van den Berg, Gert Jan van Setten Stand van zaken Wim Alferink Plus en Min OproepReactieMededeling Fiscaal voordelig doneren Colofon fh

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 2