Plus en Min x X OproepReactieMededelingen Daan van de Vijver heeft zijn boom geplant Verzuim 32 www.onsbloemendaal.nl nr.4 winter 2014 In februari van dit jaar zijn op de Spiegelenburghlaan in Aerdenhout drie grote schietwilgen Salix alba gekapt. Er heeft nog geen herbeplanting plaatsgevonden. Intussen is er kontakt geweest met de afdeling Groenvoorziening van de Gemeente Bloemendaal. De heer Octave van Nispen heeft laten weten dat hij van plan is om op deze plek drie moeraseiken Quercus palustris te planten. "Als je in de zomer door de Spiegelburghlaan rijdt is er wel erg veel groen van de treurwilgen en door het planten van enkele moeraseiken hoop ik een onderbreking in het landschap te krijgen". Op de Schulpweg in Aerdenhout is helaas de villa 'Klein Helmvelt' met de grond gelijk gemaakt. Deze karakteristieke en bijzondere villa was in 1928 onder architectuur van J.J. van Noppen gebouwd. Heeft u zelf een goede suggestie voor een of - e-mail met foto en tekst naar redactie@onsbloemendaal.nl www.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2014 In het vorige nummer signaleerden we tevreden bij de 'Plus en Min' dat het vinkenhuisje op het terrein van Oud-Aelbertsberg weer volledig gerestaureerd is. Mevrouw G. Zondervan, aan wie deze restauratie te danken is, wees ons er terecht op, dat verder nergens in dit themanummer aandacht is besteed aan dit oudste (18de -eeuwse) vinkenhuisje. Gelukkig kunnen we dit verzuim goed maken in de publicatie over de Bloemendaalse vinkenbanen die nu op stapel staat. Tijdens de afgelopen jaarvergadering is Daan van de Vijver afgetreden als voorzitter van Ons Bloemendaal. Hij was zeven jaar voorzitter, een voorzitter met een groen hart. Het leek daarom ook gepast hem te bedanken met het planten van een boom. Op de zonnige ochtend van 21 november heeft hij tezamen met burgermeester Ruud Nederveen aan de Kennemerweg een Bruine Beuk (Fagus Sylvatica 'Purpurea') geplant.

Ons Bloemendaal | 2014 | | pagina 32