Inhoud HORLEPIEP 1808 Zo dansen zij op ied're ree, De armen om elkanders nek, De neger die danst met hen mee, Zy'n trui is óok blauw-wit gevlekt. De kroeg, als na een schrobcorvee, Lijkt wel een gladgeboend parket: Geen stijve lord ofdominee, Maar meiden liggen hier in bed! De dansvloer die hij slank betreedt Dreunt bars geroffel als een vloek. De neger die danst met hen mee. De meiden gieren in een hoek. De neger die danst met hen mee. Spiralen plooien in zijn broek. De neger die danst met hen mee En windt zich op voor het bezoek Aan Kitty, Lizzy, Mary, Fay! Men stookt de brandewijn op zee! De neger die danst met hen mee!! Simon Vestdijk Naar defilm 'Kean', stomme Franse film uit 1924 van de regisseur Alex. Volkoff met Ivan Mozzhukin in de titelrol als de acteur Edmund KeanJ Beeld voorzijde: Annie Bos (1886-1975) de Hollandse Asta Nielsen www.onsbloemendaal.nl nr.1 voorjaar 2015 Maurits Binger pag.12 2. Dick Laan pag.12 3. J.C. Mol pag.18 4. Louis van Gasteren pag. 24 5. Dick Maas pag. 25 10 Filmpioniers in Kennemerland Film en Bloemendaal zijn niet twee begrippen die meteen associaties oproepen. Ten onrechte blijkt na enig onderzoek. Bloemendaal is weliswaar geen Hollywood maar al vroeg in de twintigste eeuw kende de plaats een aantal vooraanstaande fotografen en filmers. Lees alles over Maurits Binger, Dick Laan, J.C. Mol, Louis van Gasteren en Dick Maas Inge de Wilde 20 Interview met Benno Dinkelaar. Over het filmverleden van het huis 'Habeo Horam' Het huis Habeo Horam (Ik heb de tijd) in Aerdenhout speelt een rol in het verleden - en misschien ook in de toekomst - van de Nederlandse filmwereld. Gesprek met eigenaar Benno Dinkelaar. Paulanha van den Berg-Diamant 26 De filmkluis op Koningshof Wist u dat zich in onze gemeente een 'nitraatbunker' bevindt? Een nitraatbunker? Jawel, dat is een zwaar beveiligde opslagplaats van de oude films die als drager het zeer brandgevaarlijke cellulose nitraat hadden. Er zijn maar een paar van die bunkers en in die op het landgoed Koningshof mochten we een kijkje nemen. Gert Jan van Setten Verder in dit nummer 4 Van de redactie 5 Jaarvergadering 6 Jaarverslag 2014 Marion van Bussel 28 Stand van zaken Wim Alferink 29 Excursies 32 OproepReactieMededeling 34 Colofon

Ons Bloemendaal | 2015 | | pagina 2