Bestuur Stand van zaken www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2015 Jaarvergadering De jaarvergadering Is op 20 april jongstleden gehouden In de aula van het Kennemer Lyceum te Overveen. De Ereprijs, een fraai ingelijste foto van de bekende fotograaf Ignatius Bispinck, is uitgereikt aan de Stichting Rooms Katholieke Begraafplaats Adelbert. De stichting heeft zich tomeloos ingezet voor de restauratie van de Adelbertkapel en de toegangspoort van de begraafplaats. In het vorige nummer 'Filmers in Kennemerland' werd uitgebreid aandacht geschonken aan de belangrijke plaats van onze gemeente in de geschiedenis van de Nederlandse film. Inge de Wilde, lid van de redactie van het tijdschrift Ons Bloemendaal, gaf een toelichting en vertoonde vroege films met 'Bloemendaal als filmdecor'. Gemeentebestuur In de afgelopen maanden zijn er veel wijzigingen geweest in zowel de gemeenteraad als ook in het college van B&W. De contacten met het bestuur en de ambtenaren van de gemeente zijn voor onze stichting erg belangrijk. Wij hebben al weer contacten met de nieuwe bestuurders om de doelstellingen van onze stichting te benadrukken. Met de nieuwe burgemeester mevr. A. Emmens-Knol is een kennismakingsgesprek geweest. Archief Achter de bibliotheek in Bennebroek hadden wij de beschikking over een archiefruimte en een vergaderkamer met daarin onze bibliotheek. Nu de gemeente het pand heeft verkocht moeten wij eruit. Samen met de gemeente zijn wij op zoek naar een ander onderkomen. Oldenhove, Dompvloedslaan Overveen De Stichting Sint Jacob, eigenaar van Oldenhove, heeft de bedoeling op deze plek een nieuw woon zorgcomplex te creëren voor kwetsbare ouderen met dementie en wil daartoe het bestaande gebouw vervangen door nieuwbouw. De vraag rees of het bestaande gebouw van architect Holst monumentwaardig was of niet. Oud wethouder Piet van der Ham heeft een onderzoek laten verrichten door een deskundige en heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend om het gebouw op de gemeentelijke monumentenlijst te zetten. Onze stichting heeft een eerste advies en na het verschijnen van het onderzoek van de oud wethouder een tweede advies gevraagd aan onze adviseur Mathilde van der Kleij. Zij gaf aan, dat er Jaarvergadering op 20 april j.l. in het Kennemer Lyceum. Foto Cor van Iperen. www.onsbloemendaal.nl nr.2 zomer 2015 31 onvoldoende redenen waren voor een monumentenstatus. Het bestuur heeft daarom het initiatief van de oud-wethouder niet gesteund. Dorpskerk Bloemendaal De Dorpskerk in Bloemendaal is 28 maart, na een grondige restauratie van het interieur, feestelijk in gebruik genomen. Onze stichting is blij met het resultaat. Minder blij zijn wij met het plan voor de bouw van een schuur/berging nabij de kerk. Wij realiseren ons, dat er, mede in verband met de opstelling van de ketel voor de klimaatinstallatie, een extra ruimte nodig is. Maar wij verzetten ons tegen een bouw, die hoger wordt dan de onderkant van de kerkramen. Dit zou het aanzicht van de kerk, vooral ook bij de verlichting van de kerk van binnenuit en buitenaf, danig verstoren. Wij hebben een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente en hebben ons standpunt toegelicht bij de welstandscommissie. Duinpolderweg (N206) De provincie Noord-Holland heeft geen akkoord gekregen van de provincie Zuid-Holland op het Plan van Aanpak voor de Tussenstap. Als gevolg hiervan lopen de procedures minimaal zes maanden vertraging op. Laten wij hopen, dat alle vertragingen uiteindelijk leiden tot een oplossing, die zo min mogelijk kwaad doet aan het historisch erfgoed. Beschermd dorpsgezicht Het initiatief voor het beschermen van een dorpsgezicht komt van het rijk. In 2001 heeft het rijk Duin en Daal aangewezen als beschermd dorpsgezicht, omdat dit het eerste villapark in Nederland was op basis van een totaalontwerp. Die bescherming lijkt soms niet voldoende. Om duidelijkheid te krijgen over de criteria die de gemeente hanteert bij het toekennen van vergunningen hebben wij inzage gevraagd in de concrete motivering bij de besluiten over de verleende omgevingsvergunningen. Ook willen wij een gesprek met de gemeente over dit onderwerp. Activiteiten In het vorige nummer van het tijdschrift is een inlegvel meegestuurd met de Activiteitenkalender 2015. Wij zijn blij, dat het storm loopt bij de aanmeldingen maar moeten ons noodgedwongen beperken tot 25 deelnemers per activiteit. Omdat het tijdschrift niet bij iedereen op dezelfde dag wordt bezorgd hebben wij 30 maart (en dus niet eerder) gekozen als eerste aanmeldingsdag. Zo heeft iedereen gelijke kansen op deelname. Bij de Literaire wandeling o.l.v. drs. Wim Vogel op zaterdag 29 augustus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Heeft u opmerkingen of suggesties; wij horen graag van u. Wim Alferink, voorzitter. Wim Alferink overhandigt de Ereprijs in de vorm van een ingelijste foto van Ignatius Bispinck van de Adelbertkapel aan de voorzitter van de Stichting R.K. Begraafplaats Adelbert Henk Olijerhoek. Foto Cor van Iperen.

Ons Bloemendaal | 2015 | | pagina 30