OproepReactieMededelingen ■iixm ïïm Oproep: Oude auto's gezocht Colofon Verslag wandelexcursie over landgoed Koningshof op zaterdag 11 april 2015 'tfi .ï^TNEMSIi^SR Bestuur Ledenadministratie Adviescommissies Monumenten en Cultuurhistorie Leo Dubbelaar Secretariaat Website Redactie Correctie en eindredactie Vormgeving, druk en productie Giften Contributie Losse exemplaren Bennebroek: 34 www.onsbloemendaal.nl nr. 2 zomer 2015 www.onsbloemendaal.nl nr.2 zomer 2015 35 Tijdens een kopje koffie bij Kraantje Lek gaf Wim Grootendorst van Natuurmonumenten een inleiding over landgoed Koningshof. Hij vertelde over de historie van het landgoed en het herstelplan dat onlangs is afgerond met de aanplant van heesters en stinsenflora. Er zijn 5.000 bollen geplant. Helaas vinden damherten de aanplant een interessant hapje. De hoop is dat de herten de stinzenplanten eigenlijk niet lekker vinden en ze na een paar keer proberen laten staan. Vervolgens werden we gastvrij ontvangen door de bewoners van het landgoed. Het huis dateert van 1898, ontworpen door A. Salm en heeft 20 kamers! Bij binnenkomst brandde de haard en genoten we van de hal met de fraaie lambriseringen. De restauratie van het huis heeft ruim 2 jaar geduurd. Kosten nog moeite zijn gespaard om het verwaarloosde en beschadigde huis in oorspronkelijke staat terug te brengen. Natuurlijk werd het huis aangepast aan de hedendaagse tijd maar de eigenaar, zelf techneut, had er groot plezier in om destijds aangebrachte technische snu^es zoals de authentieke 110 V lift en luiken die uit de vloer omhoog konden, ook weer werkend te krijgen. Het huis is zeer smaakvol ingericht. We bewonderden het authentieke toilet met houten stortbak, de schitterende met notenhout ingelegde parketvloeren, het fraaie behang met bloemen en vogels, de terrazzo vloeren in de gangen. Oude tijden herleven want het is toch uniek dat dit bijzondere huis door een gezin met vier kinderen "echt" bewoond wordt. Buiten leidde Wim ons rond over het terrein langs de nieuwe aanplant van hulst en andere heesters in het historische parkbos. Opvallend was het recentelijk om de grote grasweide geplaatste hek. Dit dient om de Architectuurfietstocht door Overveen en Bloemendaal o.l.v. Gert Jan van Setten op 17 mei j.l. Foto: Paulanha van den Berg. va vt- rit VJ Wie heeft nog ergens foto's of teksten over het vroege automobilisme in Bloemendaal, vóór ca. 1960? We gaan er ons volgende nummer aan wijden, dus informatie is welkom mits aangeleverd voor 1 augustus. contouren van het ontwerp van landschapsarchitect Springer te accentueren. Al wandelend langs het pad rondom deze weide kreeg men telkens weer een andere blik op het huis en de dienstwoningen. Helaas bloeiden er door het koude voorjaar nog geen stinsenplanten. De belangstelling voor deze excursie was heel groot. Helaas moesten wij een aantal donateurs teleurstellen. De planning is om deze excursie daarom volgend jaar nog een keer te organiseren. Niets uit deze uitgave mag zonder schriftelijke toestemming van de redactie worden gekopieerd of gepubliceerd tenzij hiermee de doelstelling van Stichting Ons Bloemendaal wordt ondersteund. Doelstelling Het doel van de stichting is het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en in de omgeving voor zover deze een directe of indirecte invloed hierop heeft. Zij wil dit doel bereiken door het bevorderen van de belangstelling en de waardering voor en de kennis van dit erfgoed. Wim Alferink, voorzitter Marion van Bussel, secretaris Gerard Kesler, penningmeester/ ledenadministratie Menzo Kwint, bestuurslid Elsbeth van Olffen-van Geest, bestuurslid Rosemarij Schotte, redactie Medewerkers redactie Paulanha van den Berg-Diamant Marie-Christine Marres Gert Jan van Setten Inge de Wilde Aanmeldingen, opzeggingen en adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk bij de ledenadministratie: Kennemerweg 20, 2061 HS Bloemendaal E-mail: penningmeester@onsbloemendaal.nl Mathilde van der Kleij-Molthof Joan Patijn-Bijl de Vroe Wim Post Jet Slagter-Wieringa Groen/ Landschapsarchitectuur Wenda Stoffel, landschapsarchitecte Dr. Dirk Bakkerlaan 65 2061 EV Bloemendaal tel: 023 526 26 83 e-mail: onsbloemendaal@live.nl www.onsbloemendaal.nl Spiegelenburghlaan 27 2111 BL Aerdenhout e-mail: redactie@onsbloemendaal.nl Ton Nillissen NPD Communications, Zandvoort Oplage 1500 ex. Drukkerij Roto Smeets, Utrecht Indien u het werk van Ons Bloemendaal met een, in principe fiscaal aftrekbare gift wilt ondersteunen, kunt u uw bijdrage storten op onze rekening bij de ABN Amro Bloemendaal, nr 56 23 20 202 NL77 ABNA 0562 3202 02 of Postbank nr 37 62 200 NL25 INGB 0003 7622 00 De minimum donatie bedraagt 23,- per jaar. Ten behoeve van de betaling wordt een acceptgiro toegestuurd. Voor 7,- zijn losse exemplaren van dit nummer verkrijgbaar bij de volgende verkooppunten: Boekhandel Bruna, Zwarteweg 24 Bloemendaal: PapYrium, Bloemendaalseweg 78 Haarlem: Noordhollands Archief, Jansstraat 40 Overveen: Primera, Bloemendaalseweg 234 Vogelenzang: Spar Hulsbosch, Deken Zondaglaan 55 Haarlem: Boekhandel Vernout, Warmoesstraat 10 Stichting Ons Bloemendaal, 2015 ISSN: 0166-3852

Ons Bloemendaal | 2015 | | pagina 34