Inhoud Sleetje rijden op de Hoge Duin en Daalseweg begin 1900. (NHA) BEGOOCHELING Zo wit was nooit de sneeuw voorheen en zwart mijn auto en 't ronken van de motor zo sonoor Zo blank was nooit de hand van een geliefde en donker hare haren en hare stem ijlstemmig in de lucht Als nu de sneeuw lag als een vacht over mijn koude schouders dan was de witheid van de sneeuw gewis niet wit niet zwart de zwartheid van mijn auto die niet mijn auto is Gaston Burssens (1896 -1965) www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2015 3 5 Nemen we de Essex, de Chrysler of de Lincoln? De familie Dorhout Mees Piet Dorhout Mees en zijn vrouw Dien de Blocq van Scheltinga zijn in 1921 de trotse bewoners van het gloednieuwe huis Leyduin in Vogelenzang, met een koetshuis vol paarden en auto's. Piet had een vooruitziende blik en was al lid van de ANWB toen hij in 1888 nog op de HBS zat. Gert de Kruif 16 Eddie Hertzberger, Nederlands enige Grand Prix winnaar Heden ten dage staat de krant vol van Max Verstappen, de Nederlandse belofte op het gebied van autoracen. Ook zijn vader is voor velen een bekende. De succesvolle racer, woonde enkele jaren aan de Vondellaan in Aerdenhout: Eddie Hertzberger, de enige Nederlandse winnaar van de Grand Prix. Hittjo Kruijswijk 26 Van wagenwielen tot wereldmerken, Garage Kimman De familie Kimman is al lang in de weer met alles wat rolt. Het begon met wielen, toen kwamen de koetsen, en nu is er al een vijfde generatie, die in de autohandel zit. Overvener Jos Kimman vertelt. Gert Jan van Setten 30 Willem Zweerts de Jong naar het zoele zuiden Willem Zweerts de Jong (1871-1959) uit Bennebroek was een groot autoliefhebber. Na zijn tropenjaren bij de Marine in het begin van de twintigste eeuw bereed hij met grote sportwagens de Europese wegen en nam een paar keer deel aan de Rally van Monte Carlo. Peter van der Werff Verder in dit nummer 4 Van de redactie 10 Fotoalbum 12 De pioniers, J. Bakker 14 Fotoalbum. Bekeuring, G. Bakker 20 Fotoalbum 22 De wagens van Cremer, Peter van der Werff 24 Fotoalbum 28 Fotoalbum 32 Auto's in de films van Dick Laan, Ing e de Wilde 33 Stand van Zaken, bestuur 34 ORM 35 Fotoalbum 35 Colofon Rallye automobile monte-CarldBNI lARRIVEE

Ons Bloemendaal | 2015 | | pagina 2