Van de redactie x Woningen voor welgestelden De villa's van architect Jan Stuyt (1868-1934) in Bloemendaal ji 'ww.onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2015 Eerst maar even goed nieuws vanuit het nieuwe gemeentehuis (mag wel eens een keertje!): wethouder Richard Kruijswijk liet in het magazine b. weten dat het gemeentebestuur niet om Ons Bloemendaal heen kan. "Ze hebben een brede achterban en gaan gedegen te werk. Ik voel me gezegend met zo'n organisatie". Waarvan acte. Ter opluistering van deze donkere dagen bieden we u een rijk geschakeerd winternummer. Wat groeit en bloeit komt aan bod in het artikel van Truus Zonneveld over het mooie Middenduin en in het interview van Rosemarij Schotte met Octave van Nispen, de man die in onze gemeente over het openbare groen gaat. Volgens ingewijden zou zijn taak een stuk makkelijker worden als de 10% van de ingezetenen zonder groen hart naar Almere zou verhuizen. Waarvan acte. Het fraaie winkelpand van Mulder en Van Asdonk in de Bloemendaalse dorpsstraat waar nu vooral speltbrood wordt verkocht, bood vroeger onderdak aan het slagersgeslacht Köhler. G.J.Telkamp beschrijft de bedrijvigheden aldaar van twee generaties 'vleeschhouwers'. Architect Jan Stuyt bouwde vooral villa's voor welgestelden, zoals we die ook aantreffen in de Aerdenhoutse Vondellaan. Bewoner Hittjo Kruyswijk schreef daar een leuk boek over. Waarvan acte. Bestuur en redactie van Ons Bloemendaal wensen u mooie, ongestoorde feestdagen en een goed nieuw jaar toe. De redactie Paulanha van den Berg - DiamantMarie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde De Hazelaer in wintertooi, ontworpen door Jan Stuyt en Jos Cuypers (foto familie De Vries) Varenberg, Midden Duin en Daalseweg 12, Bloemendaal Hillebrand de Lange Lang was architectjan Stuyt (1868-1934) min of meer vergeten, maar de afgelopenjaren is hij opnieuw in de belangstelling gekomen en op waarde geschat. Publicaties, symposia en tentoonstellingen werden aan hem gewijd. Hij was een katholiek architect, die vooral bekendheid kreeg als bouwer van kerken, maar zijn oeuvre is veelzijdig. Hij maakte ook profane bouwwerken zoals raadhuizen, bedrijfspanden en arbeiderswoningen en hij is de bouwer van elf villa's in Bloemendaal.

Ons Bloemendaal | 2015 | | pagina 4