Bestuur Stand van zaken 26 w 't Pannekoekenhuisje aan de Mollaan wordt momenteel gerestaureerd. De Stichting Ons Bloemendaal heeft toegezegd als geschenk een luidbel te aan te bieden op het dak. Op de foto links Wim Alferink, voorzitter Ons Bloemendaal, rechts Toon Schipper, fondsenwerver voor de Stichting tot Behoud van 't Pannenkoekenhuisje. (Foto: Marilou den Outer, 2016 Bloemendaals Nieuwsblad) Een nieuwe luidklok voor het Pannenkoekenhuisje aan de Mollaan Het Pannenkoekenhuisje aan de Mollaan te Bloemendaal heeft de gemeente in eigendom overgedaan aan de Stichting 'Vrienden van het Cultureel Erfgoed 't Pannenkoekenhuisje in het Bloemendaalse Bos' Deze stichting gaat het huisje geheel restaureren en onderhouden, waarna uitbaatster Cootje Schipper er de scepter zal gaan zwaaien. De stichting van het Pannenkoekenhuisje vond het terugplaatsen van een luidklok aan het huisje een goed idee maar ook vrij kostbaar. Stichting Ons Bloemendaal heeft besloten om voor aanschaf van deze luidklok 2.500 euro te doneren. Niet voldoende, omdat nog een bedrag ontbrak voor een mechanisch/elektrische luid-installatie. Gelukkig heeft Bloemendaler Jan de Jong aangeboden de kosten hiervan voor zijn rekening te nemen. Weldra zal in het pannenkoekenhuisje dus opnieuw de klok luiden! Sloop Lonbar Petrilaan 20, Overveen Door omwonenden werd het Bestuur geattendeerd op de sloopplannen van de nieuwe eigenaar van de villa aan de Lonbar Petrilaan 20. De nieuwe eigenaar wilde het huis slopen, omdat hij het gerieflijker vindt in een nieuwbouwwoning te wonen. De villa is gebouwd in de tijd dat de villawijk Kweekduin werd ontwikkeld en natuurlijk willen wij dergelijke karakteristieke villa's behouden. Wij hebben gekeken of er juridische mogelijkheden zijn om sloop te voorkomen maar zonder succes. Als een pand geen monument is of niet in het beschermd dorpsgezicht staat, is er geen bescherming en wordt de aanvraag voor een sloopvergunning gehonoreerd. Tegen deze sloopvergunning bestaat geen bezwaarmogelijkheid en de vergunning wordt ook niet gepubliceerd. Een betere bescherming van de villawijken is ons inziens echt noodzakelijk en naar onze mening ook mogelijk. Wij gaan ons hier verder in verdiepen en hopen nog dit jaar een voorstel aan gemeente en politiek te kunnen presenteren. Herontwikkeling Vijverwegkerk, Vijverweg 12, Bloemendaal Tijdens de vergadering van de commissie Grondgebied van 12 januari jl. hebben wij ingesproken betreffende het plan de kerk te slopen en in de plaats daarvan een appartementengebouw met veertien appartementen te ontwikkelen. Diezelfde avond werd over dit onderwerp ook door omwonenden ingesproken. Wij hebben geen problemen met sloop van de kerk en ontwikkeling van nieuwbouw op deze plek. Wel hebben wij bezwaar tegen het voorgestelde ontwerp voor dit appartementengebouw. De omschreven architectuur in combinatie met de massa (footprint en bouwhoogte) vinden wij te hard en te massaal voor deze plaats. Hierdoor krijgt het gebouw te veel impact op de omgeving. Ook ontbreekt, volgens ons, aansluiting bij de historische ontwikkeling van de omgeving zoals vereist in de voorwaarden. De gemeenteraad heeft naar aanleiding van alle protesten op 27 januari jl. een voorbereidingsbesluit genomen om het bestemmingsplan te herzien. Wij zijn heel blij met dit besluit en gaan er van uit dat de thans in het bestemmingsplan opgenomen mogelijke bouwhoogte van zestien meter van de baan zal zijn. Meer informatie vindt u op onze website onder 'Actueel' Landgoederennota Recentelijk heeft onze Stichting de Ontwerp- Landgoederennota van de gemeente voor commentaar ontvangen. De Landgoederennota stippelt het beleid uit voor de zeventien landgoederen en de villawijken in onze gemeente met als uitgangspunt behoud en versterking. Het is goed dat opnieuw aandacht gegeven wordt aan deze cruciale, bepalende en kenmerkende onderdelen van onze gemeente. Het behoud hiervan eist continu zorg van gemeente, eigenaren en de Stichting Ons Bloemendaal. In ons commentaar benadrukken wij het belang van de totale integratie van de landgoederen in het openbaar gebied, plaatsen wij kanttekeningen bij de voorgenomen splitsingsregels en vragen wij aandacht voor de te maken belangenafweging bij plannen op en rondom landgoederen. Het gaat tenslotte om maatwerk. Reinwaterpark Wij wachten ook met veel spanning de plannen van de ontwikkelaar voor het Reinwaterpark af. Met de Stichting 'Vrienden van Middenduin' hebben wij nauw contact en wij onderschrijven van harte hun ideeën voor het gebied. Onze voorzitter Wim Alferink is inmiddels toegetreden tot het comité van aanbeveling van de Stichting. Ansichtkaarten We zijn al enige tijd bezig een verzameling ansichtkaarten met afbeeldingen van de gemeente Bloemendaal aan te leggen. Onze collectie is inmiddels gegroeid tot ongeveer 1.400 kaarten van de diverse kernen. Op dit moment worden deze kaarten op de website www.onsbloemendaal.nl ingevoerd, een enorm werk, dat door een aantal werkstudenten wordt verricht. Ongeveer 700 kaarten zijn inmiddels op de site geplaatst en kunnen door iedereen worden bekeken. De kaarten geven een goed beeld van Bloemendaal in het verleden. Op dit moment (eind februari 2016) staan de volgende aantallen kaarten op de website: Aerdenhout 100 stuks Bennebroek 57 stuks Duin en Daal 305 stuks Overveen 201 stuks Vogelenzang 46 stuks Wij nodigen u van harte uit deze ansichtkaarten te bekijken. In kleine tranches zullen ook de ansichtkaarten van Bloemendaal-dorp en van Overveen-Bloemendaal aan Zee worden toegevoegd. Archief In het winternummer plaatsten wij een oproep voor donateurs die ons willen helpen bij het ordenen en beschrijven van ons archief en onze documentatie. Hierop meldden zich twee donateurs die enthousiast aan het werk gingen, samen met twee bestuursleden. Het werk is inmiddels al een eind gevorderd en we hebben interessant materiaal gevonden. Een bron van inspiratie voor bestuur en redactie! Groencommissie De leden van de groencommissie waken over het groen in de vijf dorpskernen. Dankzij hun oplettendheid heeft het bestuur van Ons Bloemendaal diverse zienswijzen en bezwaarschriften kunnen indienen. Zo hebben wij bezwaar aangetekend tegen de voorgenomen kap van 26 linden aan de Brederodelaan. Ook heeft er een kennismakingsgesprek plaatsgevonden tussen de groencommissie en de groendeskundigen van de gemeente. Boek over Huis te Vogelenzang en de familie Barnaart In mei zal het boek 't Landgoed Huis te Vogelenzang en de familie Barnaart door Martin Bunnik verschijnen, een uitgave van de Stichting Ons Bloemendaal dat voor donateurs met korting verkrijgbaar zal zijn. Op 22 mei zal de auteur een wandelexcursie op het landgoed houden die aansluit bij het boek. Bestuur Stichting Ons Bloemendaal

Ons Bloemendaal | 2016 | | pagina 26