Van de redactie Jaarvergadering dinsdag 19 april 2016 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2016 Wat leven we toch in een keurige gemeente! In ons vorige nummer vroegen we of u nog weet heeft van schandalen in Bloemendaal. En wat denkt u: oorverdovende stilte! Niemand had iets te melden. Het deed ons denken aan een recente uitspraak van een vooraanstaande ex-diplomaat over het Nederlandse hof: 'Er zijn geen verhalen, en als ze er zouden zijn worden ze niet verteld'. Nu weet deze man van de wereld ook wel, dat zulke schandalen altijd opduiken als je maar wat dieper in het verleden gaat spitten. Dat geldt voor het hof, dat geldt ook voor onze gemeente. In 1732 werd het brave Bennebroek opgeschrikt door de ontmaskering van een piepjonge wittekragencrimineel die daar uitbundig goede sier maakte. Zo'n anderhalve eeuw later bleek uit de 'onthullingen' van een onaangenaam maar goed geïnformeerd echtpaar dat ook de meest prominente Bloemendalers zich wel schuldig maakten aan allerlei vormen van overspel, valsheid in geschrifte, en zelfs doodslag! Nog weer een paar decennia later kwamen we een adellijke wegpiraat op het spoor die een verkeersincident bijna tot een heus duel liet escaleren. Voor de communisten in de jaren vijftig van de vorige eeuw was het plutocratische Bloemendaal per definitie één grote schandvlek. Maar ook in de lagere maatschappelijke kringen, zoals in het onderwijs en bij de bezoekers van de 'Zendingsfeesten' op Leyduin, deden zich kleine schandalen voor. Enfin, leest u maar. En vergeet niet onze onberispelijke Jaarvergadering op dinsdag 19 april! De redactie Paulanha van den Berg - DiamantMarie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde Tekening van Jo Spier in: Godfried Bomans, Kopstukken (Amsterdam/Brussel0 1964) www.onsbloemendaal.nl nr. Kennemer Lyceum, Adriaan Stoopplein 7, Overveen OnsBloemendaalnodigt u van harte uit voor de jaarvergadering en lezing op 19 april. Programma: 19.30 uur Inloop. Ontvangst met kopje koffie 20.00uur Huishoudelijk gedeelte 20.30 uur Lezing door Johan Stuart over Buitenplaats Leyduin met onder meer historische foto's van Huis Leyduin, de buitenplaats en haar bewoners 21.30 uur Borrel en verkoop van boeken, tijdschriften en oude ansichtkaarten Agenda van het huishoudelijk gedeelte: 1. Opening door voorzitter Wim H.A. Alferink 2. Toelichting op het jaarverslag 2015 door secretaris Marion van Bussel 3. Behandeling van het financieel verslag 2015 door penningmeester Gerard Kesler 4. Uitreiking van de Ereprijs 5. Rondvraag en sluiting

Ons Bloemendaal | 2016 | | pagina 4