hHm y .onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2015 Op de jaarvergadering op 20 april hield Inge de Wilde, lid van de redactie van Ons Bloemendaal, een lezing over 'Filmers in en uit Bloemendaal' en vertoonde fragmenten van oude films. De Ereprijs ging naar de Stichting R.K. Begraafplaats Adelbert vanwege haar inspanningen voor de restauratie van de Adelbertkapel. In plaats van de traditionele afbeelding van de kleine ereprijs werd gekozen voor een ingelijste foto van de Adelbertkapel door Ignatius Bispinck. Onder leiding van historicus Gert Jan van Setten werd op 17 mei een fietstocht gehouden met als thema architectuur in Overveen en Bloemendaal. Net als vorig jaar was de fietstocht een groot succes. Een goede traditie is inmiddels de literaire wandeling door neerlandicus Wim Vogel. Deze vond dit jaar plaats op 29 augustus en leidde over de Bergweg naar het normaal niet toegankelijke duingebied van buitenplaats Jagtlust. In het weekend van 12 en 13 september tenslotte organiseerden wij in de gemeente Bloemendaal de Open Monumentendagen. Ons Bloemendaal nam ook dit jaar met een eigen kraam deel aan de Jaarmarkt van Bloemendaal en de Oude Ambachtenmarkt in Overveen. Archief en bibliotheek Omdat de bibliotheek van Bennebroek zou worden afgebroken, moesten we op zoek naar een nieuwe ruimte. De gemeente heeft ons een kamer in de Brandweerkazerne in Overveen ter beschikking gesteld waar nu ons boekenbezit, onze documentatie en ons archief zijn ondergebracht. Als aanvulling op onze documentatie kregen wij van de collectiebeheerder van Historisch Museum Haarlemmermeer een doos met gegevens over de militaire geschiedenis van Kennemerland. Website Hans Gramberg uit Vogelenzang was bereid onze webmaster te worden. Onze website www.onsbloemendaal.nl werd in 2015 bijna 12.000 keer bekeken (stand t/m 18 december: 11.485 sessies), door 9.830 unieke bezoekers, gemiddeld dus ruim 800 unieke bezoekers per maand. Een bezoek aan de website duurde gemiddeld 1:38 min. Van de gebruikers bezoekt 86% voor het eerst de website. Populaire maanden om de website te bezoeken waren mei en november 2015. De pagina's over monumenten en ansichtkaarten worden na de homepage relatief goed bezocht. De meeste bezoekers bevinden zich in Haarlem, gevolgd door Amsterdam en Bloemendaal. Het merendeel van alle bezoekers komt uit Nederland, maar opvallend genoeg is bijna 12% afkomstig uit de VS. Open Monumentendagen De Open Monumentendagen op 12 en 13 september hadden dit jaar als thema 'Kunst en Ambacht' De organisatie was in handen van Fieke van Hulst, die veel werk hiervoor verzette. Er werden 14 monumenten opengesteld waarbij alle vijf dorpskernen vertegenwoordigd waren. Circa 1400 bezoekers werden geteld. Vrijdag 11 september was de Open Monumentenklassendag voor leerlingen van de hoogste klassen van de basisschool. Steeds meer scholen willen hier graag aan meedoen. Redactielid Marie-Christine Marres had ook dit jaar weer de organisatie op zich genomen. Vijf monumenten werden bezocht door negen klassen. Een verslag hiervan kunt u lezen in het winternummer 2015 van Ons Bloemendaal. En tenslotte Wij sloten het jaar 2015 af met 1159 donateurs. Bestuur en redactie van Ons Bloemendaal mogen zich gelukkig prijzen met de vele mensen die bereid zijn ons van advies te dienen. Wij tellen op dit moment zestien adviseurs. Dankaan allen! t* Mk Het pas getrouwde echtpaar Von Barnekow - Tindal, 1885 Gert Jan van Setten In de winter van 1890 - 1891 werd de beau monde van Amsterdam en verre omstreken opgeschrikt door de verschijning van vier publicaties onder de omineuze titel Achter de Schermen! Onthuüingen uit onze deftige' kringen. Het waren onooglijke boekjes, maar de inhoud bleek brisant. Blijkbaar was de auteur, 'Mevr. Von B. geb. T. goed op de hoogte. Ook in Bloemendaal wekten haar onthullingen opschudding, vooral in de deftigste kring. Achter de schermen

Ons Bloemendaal | 2016 | | pagina 8