Van grachtenhuis tot villa in het groen siTKil::: idaal.nl nr. 3 najaar 2016 6 www.onsblQ' Huis Sonnevanck in Aerdenhout Barbara Laan De Stichting Historische Interieurs in Amsterdam onderzoekt woonhuisinterieurs in Amsterdam, het Gooi en Kennemerland. De Stichting publiceerde in 2009 het boek Amsterdamse interieurs. Huizenportretten 1875-1945 en in 2012 verscheen Wonen in een monumentaal huis. Over huizen in Amsterdam-Zuid. Barbara Laan schrijft in onderstaand stuk over het nieuwe onderzoeksproject van de Stichting: 'Van grachtenhuis tot villa in het groen.' www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2016 Wouter Hamdorff Het onderzoek in het Gooi is inmiddels afgerond. Nu zijn de Amsterdamse binnenstad en Zuid-Kennemerland aan de beurt. In Haarlem en Aerdenhout zijn de eerste huizen onderzocht en van binnen gefotografeerd. Huis 't Sant, gebouwd door de architect Wouter Hamdorff had onze speciale belangstelling. Niet alleen omdat het een geweldig mooi huis is met bewoners die er heel goed voor hebben gezorgd. Zelfs de originele keuken met granitovloer, aanrecht en AGA-fornuis is nog helemaal aanwezig! Maar ook omdat Hamdorff een oude bekende van de Stichting was. Hij woonde en werkte in het Gooi en had daar een grote klantenkring. Zijn ontwerp voor het huis Oranjestein in Laren werd als eerste huis te worden geportretteerd in het nieuwe project 'Van grachtenhuis tot villa in het groen'. Naar verluidt had de opdrachtgever van 't Sant dit huis gezien en besloot hij toen om deze architect in de arm te nemen. Dergelijke verbanden tussen de regio's maken het onderzoek extra interessant. (Zie ook het artikel over het huis 't Sant op pagina 12). De oude keuken in het huis 't Sant in Aerdenhout (Foto: Stichting Historische Interieurs in Amsterdam) oor ons nieuwe project 'Van grachtenhuis tot villa in het groen' maken de medewerkers van de Stichting huizenportretten in tekst en beeld van grachtenhuizen in Amsterdam en villa's in het Gooi en Zuid- Kennemerland. Uiteindelijk zullen deze vondsten in 2017 verschijnen in drie rijk geïllustreerde boeken, die een beeld geven van wonen in de negentiende en twintigste eeuw. V

Ons Bloemendaal | 2016 | | pagina 16