Donateurs enquête V Plus en Min x www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2017 Bij het najaarsnummer van Ons Bloemendaal was een vragenlijst ingesloten waarin wij vroegen naar de mening van onze donateurs. Maar liefst 192 donateurs hebben de vragenlijst online of op papier ingevuld. Wij zijn blij met deze hoge respons van 15% en de vele goede suggesties die ons zijn aangereikt. Wat zijn de uitkomsten en wat gaan wij daar mee doen? Overduidelijk blijkt dat men het behoud van de monumenten een belangrijk aandachtspunt vindt. Daarnaast wordt ook behoud van het landschap en de ruimtelijke kwaliteit genoemd. Ook vraagt iemand meer aandacht voor het heden: 'vandaag wordt het erfgoed van morgen gecreëerd' Het organiseren van activiteiten vindt men van ondergeschikt belang. Het blijkt echter dat onze activiteiten gretig aftrek vinden en dat deze activiteiten ook voor meer betrokkenheid bij de Stichting zorgen. Juist het gebrek aan betrokkenheid kwam naar voren als punt van aandacht. Wij zullen ons daarom niet alleen blijven inzetten voor het behoud van monumenten en landschap, maar ook interessante excursies blijven organiseren, zoals u verderop in dit tijdschrift kunt lezen. Daarnaast willen wij vervoer regelen voor donateurs uit de gemeente die graag naar de voorjaarslezing en jaarvergadering komen, maar daar niet op eigen kracht naar toe kunnen komen. ANBI status Helaas wordt er nog niet veel gebruik gemaakt van de ANBI status van de Stichting Ons Bloemendaal. Hoewel vrijwel alle donateurs meer dan 5 jaar schenken en ieder jaar trouw hun donatiefactuur voldoen, doet maar een enkeling zijn voordeel met de belastingaftrek die men ontvangt bij periodieke schenking. Omdat tegenwoordig een notariële akte niet meer nodig is, kan dit redelijk eenvoudig geregeld worden. Wij gaan onderzoeken hoe we dit gemakkelijker kunnen maken voor onze donateurs. Onbekend maar niet onbemind Over het algemeen kennen de donateurs de bestuursleden niet, maar de behoefte naar meer bekendheid is ook niet aanwezig. Het bestuur is natuurlijk op de voorjaarslezing met jaarvergadering present, maar zal zich verder vooral buiten de schijnwerpers blijven inzetten voor de Stichting. Foto's en emailadressen van alle bestuursleden zijn terug te vinden op de website www. onsbloemendaal.nl. Deze website en de opzoekmogelijkheden voor oude artikelen uit de tijdschriften, zijn ook niet erg bekend onder de respondenten. Wij zullen hier in het tijdschrift meer aandacht aan gaan besteden. Gelukkig wordt de enorme verzameling van oude ansichten die via onze website is te raadplegen, regelmatig bezocht. Mocht u nog niet hebben gekeken, onder het kopje 'beeld' vindt u bijna 1000 ansichten uit Aerdenhout, Bennebroek en Bloemendaal. Binnenkort volgen Overveen en Vogelenzang. Tijdschrift Tot ons groot genoegen geeft 92% van de ondervraagden aan (zeer) tevreden te zijn met de kwaliteit van het tijdschrift. Maar liefst 80% leest het tijdschrift helemaal. We hebben een aantal goede tips ontvangen en meerdere onderwerpen aangedragen gekregen. In elk geval zullen wij meer aandacht besteden aan het Ramplaankwartier. Hoewel deze wijk nu in Haarlem ligt, was die in het verleden onderdeel van de gemeente Bloemendaal. Daarnaast zullen we proberen precieze locatiedetails bij artikelen te plaatsen, zodat makkelijker kan worden teruggevonden waar een object ligt of heeft gelegen. Natuurlijk blijven wij open staan voor uw suggesties, u kunt deze mailen naar redactie@ onsbloemendaal.nl of spreek ons aan op de voorjaarsbijeenkomst op 19 april. www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2017 35 Er is een informatiebord over het meertje van V Caprera geplaatst bij de De Genestetbank. Nu kan je vanaf de bank van het uitzicht genieten en lezen over de locale geschiedenis X Helaas hebben een aantal vernielzuchtige jongeren het neogotische tuinhuisje van Elswout vernield. De restauratie van het Juffershuis bij Leyduin is voltooid. Vanaf 24 maart kunt u terecht bij Gasterij Leyduin in het Juffershuis. De winkelstraat wordt er niet mooier op met dit soort terrasjes

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 34