Van de redactie Uitnodiging voorjaarsbijeenkomst 4 www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2017 'Wildhoef' is het thema van dit nummer. Voor alle duidelijkheid: daarmee bedoelen we niét het gelijknamige zorgcentrum, maar het historische landgoed waarop dat gelegen is. Kern van dat landgoed was het witte landhuis dat nu onderdak biedt aan 'Fleurage Residences, onlangs uitgebreid met twee bijgebouwen. We spraken daarover met de architect en de directeur. Er is in de loop der tijd al heel veel verbouwd aan dat huis. Peter van der Eerden belicht de ingewikkelde en nog niet helemaal opgehelderde bouwgeschiedenis, en verklaart de voorstelling op het timpaan dat de tuingevel bekroont: een Venus, maar wat doet ze daar? Ook over een aantal interessante bewoners kunt u meer te weten komen. Willem Philip Kops stelde er Vermeers beroemde 'Gezicht op Delft' ten toon, en zijn raadselachtige zuster Johanna verkeerde er met haar geliefde Betje Wolff. De laatste particuliere eigenaar, de goedhartige freule 'Keetje' Crommelin, bood in het park op Hemelvaartsdagen gastvrijheid aan de 'Keizersstraters, bewoners van een Amsterdamse achterstandsbuurt. Ook in dit nummer: wie woonde er in het monumentale huis 'Die Clinge, op de Hoge Duin en Daalseweg 31? En wat deed uw stichting Ons Bloemendaal allemaal in 2016? Lees het jaarverslag op pagina 30 en kom op woensdag 19 april naar de voorjaarslezing en jaarvergadering! De redactie Paulanha van den Berg - DiamantMarie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde Willem Philip Kops (1755-1805) met zijn echtgenote Cornelia de Wolff (1763-1820) bij hun tuinprieel op Wildhoef. onderdeel van een album amicorum. Deze tekening is gesigneerd: Wd Hendriks ad vivum a Wildhoef/Julij 1790 (RKD) www.onsbloemendaal.nl nr. 1 voorjaar 2017 Vol-ledig Over de overvolle en kale plekken in onze openbare ruimte Op onze voorjaarslezing staan dit jaar de lelijke plekjes van Bloemendaal centraal. De plekken, waar niemand zich echt verantwoordelijk voor lijkt te voelen: de openbare ruimte. Plaatsgenoot (en Stadsbouwmeester van Haarlem) Max van Aerschot vertelt hierover en doet daarmee de aftrap voor het Lustrumjaar waarin de openbare ruimte centraal staat. Met de openbare ruimte bedoelen wij de straat, de stoep, het bos, het duin; de ruimte buiten onze eigen huizen. De openbare ruimte, die is volgehangen met verkeersborden en reclameborden, met richtingaanwijzers en verwijsbordjes. De straat, die is voorzien van anderskleurige fietspaden, verkeersdrempels en andere obstakels. Achter elk element zal een goedbedoelde gedachte zitten, maar het totaal is af-en-toe minder fraai. Wat kunnen we hieraan doen. Hoe kunnen we met elkaar Bloemendaal mooier maken? Max van Aerschot zal het probleem schetsen en hierop een mogelijk antwoord geven. Max van Aerschot Voorjaarsbijeenkomst 2017 Datum: woensdag 19 april Plaats: Kennemer Lyceum Adriaan Stoopplein 7 Overveen Programma 19.30 uur Inloop. Ontvangst met kopje koffie 20.00 uur Welkomstwoord van de voorzitter Korte toelichting van de penningmeester Gelegenheid tot vragen stellen Uitreiking Ereprijs 20.30 uur Lezing door stadsbouwmeester Max van Aerschot: Bloemendaal en de vol-ledige openbare ruimte 21.30 uur Borrel en verkoop van boeken, tijdschriften en oude ansichtkaarten

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 4