Signalement Stichting Ons Bloemendaal bestaat 40 jaar! MAAK DE OPENBARE RUIMTE IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL NOG MOOIER ANTON L. KOSTER NAAR DE BOLLEN Tentoonstelling Naar de bollen. Anton L. Koster, schilder van bollenvelden Onze stichting zet zich al vanaf 1977 in voor het behoud van het bijzondere karakter van alle dorpskernen binnen de Gemeente Bloemendaal. Ter gelegenheid van dit lustrum organiseren we een prijsvraag met een boeiend thema: Maak werk van het verbeteren en verfraaien van de openbare ruimte bij u in de buurt of elders in de gemeente. Heeft u een idee voor het verbeteren van de openbare ruimte in uw dorp? Een mooier parkje, het camoufleren van lelijke objecten, minder steen en meer groen? Laat het weten en stuur uw idee in. Dat kan in de vorm van een tekst, een tekening een foto of combinaties daarvan. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. Ook als u niet in de gemeente woont. Uw ideeën zullen worden beoordeeld door een jury bestaande uit Max van Aerschüt, stadsbouwmeester van Haarlem Tooske Ragas, presentatrice Alexander Rinnooy Kan, 1e kamerlid en hoogleraar Ad van Nieuwpoort, theoloog, predikant en schrijver Astrid Kaandorp, directeur Bos en Du in school Het beste idee wordt beloond met een geldprijs, eeuwige Bloemendaal se roem en media aandacht. En de stichting bespreekt met de gemeente or uitvoering van het idee lot de mogelijkheden behoort. Uw inzendini onsbioemenclaa I voor 15 oktober opsturen per e-mall naar; of schriftelijk naar; Antwoordnummer 811 2110VB Aerdenhout. 32 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2017 Verder informatie vindt u op: www.onsbioemendaal.nl [j www.facebook.com/onsbloemendaal/ www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2017 33 V1 <-ila - - Paulanha van den Berg Uitgeverij: Waanders 128 pagina's ISBN 978 94 6262 150 3 Prijs: 24,50 In Museum De Zwarte Tulp in Lisse is van 16 september 2017 tot en met 29 april 2018 het werk van de schilder Anton L. Koster (1859 Terneuzen - 1937 Haarlem) te zien. De laatste uitgebreide tentoonstelling van Koster vond plaats in 1959 in Haarlem. Er zijn ruim vijftig werken te zien, afkomstig uit particulier bezit maar ook uit de collecties van Museum De Zwarte Tulp, het Gemeentemuseum Den Haag, Rijksmuseum en Teylers Museum. Anton L. Koster Vanaf 1890 woonde Anton L. Koster in Haarlem en later verhuisde hij naar Heemstede. Zijn specialisme werd het schilderen van de bloembollenvelden. Hij maakte op locatie studies en schetsen die hij later in zijn atelier als voorbeeld voor grotere schilderijen gebruikte. De typisch Hollandse bloembollenvelden werden door Koster op een impressionistische manier vastgelegd met aandacht voor de vaarten, de heggen van elzen en beuken, de schafthuisjes, de rietschelven en de arbeiders die op het land aan het werk zijn. Tentoonstelling Op de tentoonstelling zijn naast schilderijen en aquarellen ook bijzondere pentekeningen te zien. Deze zijn sinds de verwerving ervan door Teylers Museum in 1915 nooit meer tentoongesteld. Publicatie Bij de tentoonstelling verschijnt het boek: 'Anton L. Koster (1859-1937), schilder van bloembollenvelden' geschreven door kunsthistorica Floor de Graaf. Alle geëxposeerde werken zijn in kleur afgebeeld. Het boek is verkrijgbaar in de museumwinkel van Museum De Zwarte Tulp en in de boekhandel. Gedurende de tentoonstelling 'Naar de bollen. Anton L. Koster, schilder van bollenvelden' worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Bekijk de website voor het actuele aanbod www.museumdezwartetulp.nl PRIJSVRAAG - 4

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 32