Van de redactie 40 In memoriam Daan van de Vijver jaar 4 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2017 De geschiedschrijving van Bloemendaal is dezer dagen verrijkt met twee nieuwe boeken. Van Peter van der Werff, die regelmatig publiceert in Ons Bloemendaal, verscheen Schot in de leegte - een familiegeschiedenis van Bloemendaalse tuinbazen. Wij spraken met hem en met Gert de Kruif, ook een 'tuinbaastelg' en medewerker aan ons blad. Gert Baeyens is evenmin een onbekende voor veel van onze lezers. Zij schreef voor onze stichting een al even mooi boek over de Bloemendaalse vinkenbanen: Pleisierig vinke en lecker drinke. U leest er meer over in dit nummer, waarin we ook aandacht besteden aan het eeuwfeest van de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg, in november. Marie-Christine Marres ontdekte wat misvattingen over de ontstaansgeschiedenis van dit prachtige complex. Dat deed ook Martin Bunnik toen hij zich verdiepte in de vroege historie van de Amsterdamse duinwaterleiding. Over de geschiedenis van de herberg De Witte Hond in Vogelenzang en over de verdwenen Villa Cora in Overveen is nog nooit iets gepubliceerd, maar dat gebeurt hier en nu, door Wim Post en Teun Schermerhorn. Toevallig gaan we ook nog op bezoek bij de buurvrouw van Villa Cora, de beroemde zangeres Jo Vincent. Zij woonde in de nog bestaande Villa Tetterode. Heerlijk toch, een omgeving waar de geschiedenis zó voor het opscheppen ligt, soms zelfs in letterlijke zin. Ons Bloemendaal probeert daar zo veel mogelijk behulpzaam bij te zijn. Maak kennis met onze Archiefcommissie, die daar met veel animo aan bijdraagt. En noteer vast zaterdag 25 november in uw agenda: dan vindt de prijsuitreiking van onze prijsvraag plaats, waarvoor alle donateurs zijn uitgenodigd. De redactie Paulanha van den Berg, Marie-Christine Marres, Rosemarij Schotte, Gert Jan van Setten en Inge de Wilde - 4 www.onsbloemendaal.nl nr. 3 najaar 2017 5 Papendrecht, 22 juli 1944 Bloemendaal, 14 augustus 2017 Op 14 augustus jongstleden bereikte ons het droevige bericht dat onze oud-voorzitter Daan van de Vijver was overleden. Helemaal onverwacht was dit niet. Daan had al in 2013 om gezondheidsredenen zijn werkzaamheden voor de Stichting Ons Bloemendaal moeten neerleggen. In 2007 trad hij als voorzitter aan. Er was vaak overleg nodig met de gemeente en andere partijen en Daan kon lobbyen als de beste. Tijdens zijn voorzitterschap is veel tot stand gebracht. Een van de projecten waar Daan met groot enthousiasme aan heeft meegewerkt was de wederopbouw van het torentje op de Hartenlustschool in Bloemendaal. In de rubriek 'Blikopener' in ons tijdschrift hield Daan de donateurs regelmatig op de hoogte van het doen en laten van het bestuur. Maar Daan had vooral een groen hart. "Versnipperd groen is verloren groen" was een van zijn favoriete uitspraken. Op de jaarvergadering van 2014 nam hij met spijt in het hart afscheid van onze donateurs. Als herinnering aan zijn voorzitterschap plantten wij in datzelfde jaar in aanwezigheid van burgemeester Ruud Nederveen en Daan zelf een bruine beuk aan de Kennemerweg in Bloemendaal. Zo blijft hij in onze gedachten. CS

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 4