10 1e plaats 2e plaats 3e plaats .onsbloemendaal.nl nr. 4 winter 2017 9 Ontwikkeling van het Bispinckpark. Het park ligt nu wat verloren ingeklemd tussen bebouwing. Door in het hart van het park een maatschappelijke functie te creëren en de biodiversiteit te verbeteren, ontstaat een kwalitatief hoogwaardig groen hart in Bloemendaal. (Inzender: Eric Duyvis) De jury vindt dit een goed gesignaleerd punt: verfraaiing is een toevoeging, waardoor bewoners mogelijk meer van het park gebruik zullen maken. Het is een wat ondergewaardeerd park. Idee: saai groen wordt mooi park voor iedereen. Plek: Van Wickevoort Crommelinlaan. Er zijn ideeën bedacht: picknickplaats, fitnessapparaten, sportveldje, speeltuin en jeu-de- boulesbaan. (Inzenders: Luuk en Timo Heida, leerlingen van de Bos en Duinschool) Mooie ideeën, er is veel werk van gemaakt. Het laat een extra kans zien om groen functioneel te benutten. Prachtig uitgewerkt plan voor alle doelgroepen. Cees Koerts, Elly Piers, Frans van Haastert, Ed Prins, vertegenwoordigers van Charlotte Bossers, Gijs de Jong (Foto: Cor van Iperen) Na veel wikken en wegen selecteerde de jury vier ideeën die zich toch net iets meer onderscheiden in hun bijdrage aan de verbetering van het straatbeeld/openbare ruimte. Van een drietal andere ideeën, dat zijn de plannen de rotonde Zeeweg, de aankleding van nutsvoorzieningen en het uitzicht van 't Kopje, vond de jury dat deze onder de aandacht van de gemeente gebracht moeten worden omdat regulier onderhoud in de verbetering zou kunnen Als eerste is gekozen voor een idee dat door de jury is beoordeeld als de beste kans om een stuk openbare ruimte te verbeteren waar heel veel Bloemendalers dagelijks langskomen en dat zich tot een belangrijk verblijfsgebied voor veel Bloemdalers kan ontwikkelen. Het heeft daarmee een hoog rendement. Gekozen is voor de inzending van Frans van Haastert: de verfraaiing van de entree van Bloemendaal ter hoogte van Bloemendaalseweg/Dr. Dirk Bakkerlaan/Vijverweg. De tweede plaats is een gedeelde, met eervolle vermelding: de twee inzendingen voor verbetering van de voorzijde van station Bloemendaal: de inzending van Elly Piers en de inzending van Charlotte Bossers en Lotte Roeland. De jury spreekt de hoop uit, dat de gemeente in elk geval een deel van deze ideeën zal realiseren. De inzending van Michiel Rijpma, de aanleg van een kleinschalige sloepenhaven in Overveen. eor&proAieaiijk

Ons Bloemendaal | 2017 | | pagina 10